Grzejniki z gładkim panelem Jaga to niezwykle inspirujące urządzenia o licznych zaletach i możliwościach zastosowania. Są tu zarówno modele ścienne (Strada, Linea), stojące (Mini, Freedom), a nawet dekoracyjne (Vertiga). Grzejniki oparte o dynamiczną technologię Lo-H2O świetnie radzą w tradycyjnym systemie c.o., jak też w instalacji niskotemperaturowej z pompą ciepła czy kotłem kondensacyjnym. Grzejniki oferują ekonomiczne, wydajne ogrzewanie oraz – w wersji hybrydowej – ogrzewanie i chłodzenie.

Designerskie grzejniki z gładkim frontem

Grzejniki z gładkim frontem, to jedna z designerskich rewolucji belgijskiej firmy Jaga. To wzornicze rozwiązanie, wprowadzone przez producenta na rynek pod koniec lat 80., swoim minimalizmem zachwyciło specjalistów od designu i podbiło serca klientów. Prosty, gładki front grzejnika stał się w końcu na tyle estetyczny, że urządzenia grzewcze nie musiały już być ukrywane w podokiennej niszy, a wręcz przeciwnie – mogły pozostać widoczne i być dekoracyjnym elementem przestrzeni.

Pierwszym grzejnikiem z gładkim panelem w ofercie firmy Jaga była Linea Plus, która została wprowadzona na rynek w 1989 roku i nieprzerwanie jest na nim do dziś. W momencie premiery grzejnik zachwycił nie tylko klientów, ale też specjalistów od wzornictwa, którzy w ciągu kolejnych lat przyznali mu wiele nagród za design. Oprócz minimalistycznego gładkiego frontu klienci docenili w grzejniku Linea Plus również atrakcyjną kolorystykę i dbałość o takie szczegóły jak nienagrzewająca się, łatwa w demontażu obudowa. Koronną zaletą urządzenia, podobnie jak innych grzejników Jaga, była jednak duża wydajność i dynamika działania – urządzenie pracujące w technologii małej pojemności wodnej (Low-H2O) szybko nagrzewa się i szybko stygnie, zmniejszając do minimum swoją bezwładność i oszczędzając energię.

Ogrzewanie oparte o technologię Low-H2O

O tę samą superwydajną technologię Low-H2O Jaga oparła kolejne swoje grzejniki z gładkim panelem przednim, modele takie jak Strada, Tempo, Mini, Freedom, Vertiga, a także znakomitą większość pozostałych jednostek, w tym wszystkie grzejniki kanałowe, stojące oraz te do zabudowy. Przez kolejne lata firma intensywnie pracowała nad wydajnością swoich urządzeń oraz nad ich funkcjonalnością. Motorem do działania była świadomość zmian klimatu i ewolucji technik budowlanych, które wymagają nowych, ekologicznych rozwiązań w zakresie ogrzewania, chłodzenia i wentylacji. Efektem perspektywicznego myślenia belgijskiego producenta są grzejniki przeznaczone do pracy w instalacjach niskotemperaturowych opartych o pompę ciepła lub kocioł kondensacyjny. Dążąc do zapewnienia maksymalnego komfortu belgijski producent zaczął też łączyć w swoich urządzeniach ogrzewanie oraz chłodzenie tworząc tzw. grzejniki hybrydowe. Ogrzewanie oparte na technologii Low-H2O jest ekonomiczne i oszczędne, a połączenie go ze stabilnym, delikatnym schładzaniem, które nie nie wymaga instalowania tacy skroplin i odprowadzania kondensatu, jest po prostu wygodne i i ekonomiczne (mniejsze koszty wytworzenia, zakupu i montażu, ekonomiczne użytkowanie przez cały rok, oszczędność miejsca, kompaktowe wymiary urządzeń itp. Grzejniki hybrydowe Jaga to również korzyść dla Planety, ponieważ do wytworzenia jednego grzejnika potrzeba znacznie mniej materiałów niż do produkcji dwóch, a w momencie zakończenia cyklu życia urzadzenia jego recykling będzie znacznie tańszy.