Przedsiębiorstwo Trans-Żwir od ponad dziesięciu lat specjalizuje się w budowie innowacyjnych pomostów pływających. Obiekty znajdują zastosowanie zarówno na działkach prywatnych, jak i portach przemysłowych. Każdy projekt wykonywany jest w sposób indywidualny, tak aby stworzyć bezpieczną infrastrukturę portową lub kąpieliskową. Zastosowanie certyfikowanych materiałów przekłada się na wysoki poziom ergonomii, funkcjonalności oraz wytrzymałości.

Rodzaje pomostów systemowych

Firma Trans-Żwir oferuje kilka rodzajów pomostów systemowych. Wybór zależy głównie od tego, gdzie zostanie zamontowana konstrukcja. Duże znaczenie ma również to, do jakich celów będzie wykorzystywana. Można wyróżnić:

  • System pomostowy T 241 - to lekki pomost pływający z pokładem drewnianym oraz pływakami betonowymi wypełnionymi styropianem o niskiej nasiąkliwości. Sprawdza się na kąpieliskach oraz cumowiskach niewielkich jednostek pływających.

  • System pomostowy S 241 - wyróżnia się masywną i stabilną konstrukcją stalową, która pokryta jest drewnianym pokładem. Istnieje możliwość montażu dowolnego osprzętu. W razie potrzeby konstrukcja może zostać przemieszczona.

  • Ponton całobetonowy - wznosi się go w miejscach, w których panują ciężkie warunki. Konstrukcja przystosowana jest do cumowania dużych jachtów. Ponadto, umożliwia wybudowanie falochronu. Pomost jest ciężki, mocny i odporny na negatywne działanie czynników otoczenia.

Wyposażenie pomostów pływających

Nasze pomosty pływające wyposażone są w instalacje wodne oraz elektryczne. Przygotowujemy konstrukcje do korzystania z mediów. Zapewniamy także elementy infrastruktury, takie jak np. knagi cumownicze, drabinki kąpielowe, trapy wejściowe, balustrady, kotwice, stanowiska ratownicze

- mówi jeden z pracowników firmy Trans-Żwir.

Betonowe pomosty pływające są zgodne z obowiązującymi normami i standardami. Spełniają szereg restrykcyjnych przepisów bezpieczeństwa. Wznoszone są przez doświadczonych fachowców, co minimalizuje ryzyko wystąpienia nieprawidłowości.