Instalacja C.O. odpowiada za dystrybucję ciepła do wnętrz obiektu mieszkalnego. W skład systemu wchodzą kotły, pompy ciepła oraz grzejniki, których zadaniem jest utrzymywanie prawidłowej pracy instalacji. Ekspert z firmy Gwint przedstawi podstawowe informacje dotyczące montażu oraz rodzajów centralnego ogrzewania. Sprawdź, jakie czynności należy wykonać, aby cieszyć się sprawną instalacją C.O.

Rodzaje instalacji centralnego ogrzewania – jak wybrać odpowiedni system?

Tradycyjne ogrzewanie grawitacyjne nie wymaga użycia energii elektrycznej i sprawdzi się w konstrukcjach z kotłem na paliwo stałe. Jak wskazuje specjalista z firmy Gwint, jego użycie jest wskazane w obiektach mieszkalnych, w których pozioma odległość źródła ciepła od pionu nie przekracza 25 metrów. Niestety, takie rozwiązanie może generować pewne problemy, dlatego właściciele domów jednorodzinnych coraz częściej decydują się na ogrzewanie pompowe wykorzystujące pompę obiegową. Największą zaletą takiego rozwiązania jest nieograniczone grzanie – bez względu na zakres wielkości czy rozległości.

Montaż instalacji centralnego ogrzewania – z czego się składa?

Montaż centralnego ogrzewania składa się z szeregu czynności, które należy zlecić profesjonalnej ekipie.

W pierwszej kolejności mocujemy piec centralnego ogrzewania, a następnie napełniamy czynnik z instalacji. Następnie wykonujemy próbę ciśnieniową i regulujemy pracę grzejników. W zakres naszych usług wchodzi także pomoc w doborze pompy ciepła. Nowoczesne urządzenia zapewniają wymagany komfort cieplny i są energooszczędne – wystarczy dostęp do prądu. Pomożemy także w doborze grzejników oraz wskażemy optymalne miejsca ich zamocowania

– wyjaśnia pracownik firmy Gwint. Korzystając z usług profesjonalnej firmy zyskujesz pewność, że instalacja w Twoim domu została wykonana z dobrej jakości materiałów i jest przystosowana do określonych warunków pracy. Nie działaj na własną rękę – zaufaj fachowcom w swojej branży.