Rozwój przemysłu spowodował zapotrzebowanie na różnego rodzaju materiały. Do takich tworzyw należą również sypkie substancje jak piasek, żwir, piach czy ziemia. Aby je dostarczyć we wskazane miejsce, należy je bezpiecznie przetransportować. Z racji tego, że jest to utrudnione ze względu na ich granulacje, potrzeba jest specjalnych samochodów, którymi dysponuje firma Bronka Waldemara i służy pomocą na terenie województwa pomorskiego.

Czym powinien charakteryzować się bezpieczny transport materiałów sypkich?

Pierwszą kwestią, która utrudnia klasyczny transport materiałów takich jak żwir, piasek czy ziemia ogrodowa jest ich granulacja. Drugą natomiast stanowi ilość. Na place budowy zazwyczaj jest ona duża, stanowiąca nierzadko nawet 24 ton. Jest to maksymalna ładowność samochodów transportowych, którymi dysponuje firma Bronka Waldemara.

Szczelność przyczep, które są zamontowane przy dedykowanych do przewodu pojazdów, jest bardzo ważna, aby nie tracić po drodze materiału oraz nie zaśmiecać jezdni, co mogłoby spowodować wypadki i kolizje innych samochodów. Możliwość załadowania tak dużego ciężaru również wymaga dostosowania do tego wszystkich podzespołów auta.

Pracownik firmy Bronka Waldemara informuje:

Dzięki posiadaniu ponad 20-letniego doświadczenia jesteśmy w stanie świadczyć kompleksowe usługi dla każdego klienta, niezależnie czy potrzebuje on dostarczenia materiałów sypkich dla swoich potrzeb, czy większej inwestycji.

Kiedy można skorzystać z transportu materiałów sypkich?

Potrzeb, dla których firmy lub osoby prywatne inwestują w tworzywa sypkie, jest wiele. Do jednej z nich i najbardziej popularnych należy budowanie nowego obiektu. Domy jednorodzinne, biurowce czy hale marketowe wymagają odpowiedniego przygotowania terenu. Czasami żwir, piach czy gruz stanowi część produktu, który zostanie użyty to stawiania budynku. Tak samo, jeśli chodzi o niwelacje terenu na nowo zakupionej działce. Podczas takich prac przydaje się duża ilość ziemi ogrodowej i piasku.