Kuchnia to pomieszczenie, które może wymagać remontu zdecydowanie częściej, niż inne pomieszczenia w domu. Każdego dnia jest narażona na wilgoć, zwłaszcza wtedy, kiedy nie został zamontowany dobrej jakości okap. Problem stanowią również zachlapania podczas gotowania, zwłaszcza tłuszczem, który trudno zmyć. W jaki sposób przygotować się do remontu kuchni?

Czy warto wynająć fachowca?

Samodzielne remontowanie kuchni jest opłacalne tylko wtedy, kiedy właściciel domu ma szeroką wiedzę oraz doświadczenie w branży budowlanej. W przeciwnym razie może przynieść to więcej szkody niż pożytku i doprowadzić nie tylko do zaburzenia estetyki pomieszczenia, ale także zmarnowania cennych materiałów budowlanych. Co więcej, samodzielne remonty przeprowadzane przez niedoświadczone osoby, zwykle wymagają wielu poprawek, więc prędzej czy później, będzie trzeba zlecić je fachowcom. Nie wolno jednak wybierać pierwszej lepszej ekipy, która kusi atrakcyjnymi cenami. Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie specjalistów z wieloletnim doświadczeniem i wieloma zadowolonymi klientami na swoim koncie. Przykładem może być firma Tom-Fach, której siedziba znajduje się w miejscowości Gawłów na terenie województwa łódzkiego.

Etapy remontu kuchni

Remont kuchni przebiega w określonej kolejności, dlatego przed jego rozpoczęciem lub zleceniem, warto znać poszczególne etapy. W dużej mierze są one zależne od stopnia zaawansowania, czyli tego, czy remont kuchni będzie powierzchowny (odświeżenie pomieszczenia), czy też generalny (wymiana podłogi, sprzętów itd.).

 

Przebieg generalnego remontu:

  1.      Pozbycie się wszystkich mebli oraz sprzętów, aby pomieszczenie było całkowicie puste.
  2.      Zdjęcie starej podłogi i wszystkich elementów, które wymagają generalnego remontu np. odchodzącego tynku.
  3.      Prace w obrębie hydrauliki oraz instalacji elektrycznej, a w przypadku starych domów, bardzo często ma miejsce całkowita wymiana rur i okablowania.
  4.      Nałożenie nowych tynków, wygładzenie ścian i przygotowanie posadzki do układania płytek, a następnie kafelkowanie.
  5.      Przygotowanie ścian pod malowanie i pomalowanie ich, najlepiej przy użyciu wysokiej jakości farby odpornej na tłuszcz i szorowanie.
  6.      Montaż mebli, umywalki oraz sprzętu AGD.

Poszukując firmy zajmującej się remontami, warto upewnić się, że jej pracownicy będą w stanie wykonać wszystkie niezbędne prace. Zatrudnianie jednej ekipy do przeprowadzenia kompleksowego remontu to nie tylko oszczędność czasu, ale także pieniędzy. Rzetelni pracownicy już na samym wstępnie przedstawią szacowany koszt remontu oraz wyznaczą przewidywany termin jego zakończenia.