W jaki sposób zabezpieczyć dach płaski przed niszczącym działaniem niesprzyjających czynników atmosferycznych? Obecnie na rynku bez trudu znaleźć można przynajmniej kilka sprawdzonych rozwiązań technologicznych. Nie zmienia to jednak faktu, że rosnącą popularnością cieszą się nowoczesne membrany PCV, które stopniowo zaczynają wypierać standardowe produkty bitumiczne. Sprawdź, co na ich temat podpowiadają wykonawcy z firmy Tirus!

Jakie są największe zalety membran PCV?

Membrany na dachy płaskie wykonane z polichlorku winylu są przede wszystkim bardzo trwałe. Wysoka wytrzymałość dotyczy odporności zarówno na ewentualne uszkodzenia mechaniczne, jak i długotrwałe oddziaływanie niesprzyjających czynników atmosferycznych – w tym m.in. wilgoci oraz promieniowania słonecznego. Jak słusznie podkreślają doświadczeni specjaliści z firmy Tirus – wysokiej jakości membrana PCV pełni jeszcze jedną istotną funkcję. Uniemożliwia ona przedostanie się wody do głębszych warstw dachu, a jednocześnie pozwala wyprowadzenie pary wodnej z wnętrza budynku.

To z kolei niemal całkowicie redukuje problemy np. z ewentualnym pojawieniem się pleśni lub grzybów w pomieszczeniach. Warto wspomnieć również o tym, że membrany PCV są znacznie lżejsze od pap nawierzchniowych, a co za tym idzie – nie obciążają nadmiernie konstrukcji. Poza tym tego typu warstwa ochronna jest także całkowicie niepodatna na działanie środków chemicznych. Membrany występują w kilku kolorach. Dzięki temu znalezienie propozycji doskonale przystosowanej do indywidualnych potrzeb jest bardzo łatwe.

Montaż membrany dachowej na dachu płaskim

Choć mogłoby się wydawać, że położenie membrany na dachu płaskim jest prostsze niż w przypadku dachów spadzistych, to okazuje się, że takie postrzeganie rzeczywistości nie jest do końca zgodne z prawdą. Po pierwsze – zawsze należy mieć na uwadze, że membrana dachowa PCV to ostatni istotny element całej skomplikowanej układanki. Jeżeli wcześniej montowane warstwy zostaną niewłaściwie położone, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że także membrana nie spełni swojej funkcji. Po drugie – ważna dla prawidłowego funkcjonowania membrany jest konstrukcja dachu spełniająca określone wymogi. Należą do nich między innymi wykonanie połaci w taki sposób, aby poradziła sobie ona np. z wydajnym odprowadzaniem zalegającego śniegu.

Poszukując zatem sprawdzonego wykonawcy, warto zwrócić uwagę na propozycję przygotowaną przez specjalistów z firmy Tirus. Fachowcy gwarantują nie tylko atrakcyjne ceny, ale także indywidualne podejście do każdego zlecenia. Dotrzymują też wcześniej ustalonych terminów i zapewniają szeroko zakrojone doradztwo techniczne.