Elewacja to bardzo ważna część każdego obiektu użytkowego. Musi być przede wszystkim estetycznie wykończona z wykorzystaniem materiałów gwarantujących odporność na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne, na które ten element budynku jest narażony. To głównie wilgoć, ale też niskie i wysokie temperatury. Jak zatem kompleksowo zadbać o elewację i komu należy zlecić prace z nią związane?

Kolor według oczekiwań inwestora

Jednym z najważniejszych aspektów wizualnych każdej elewacji jest kolor farby wykorzystanej do jej pomalowania. Pod względem estetycznym powinien on odpowiadać przede wszystkim preferencjom inwestora, co pod uwagę weźmie firma zajmująca się malowaniem elewacji. Pokrycie jej farbą z wykorzystanie metod konwencjonalnych może być jednak bardzo czasochłonne i dodatkowo nie gwarantować odpowiednich rezultatów – nierzadko efektem są nieestetyczne zacieki czy niedokładnie pomalowane elementy. Sprawdzone firmy zajmujące się malowaniem elewacji stosują jednak nowoczesne metody.

Zalicza się do nich malowanie natryskowe, które pozwala pokryć farbą nawet sporą powierzchnię w zaledwie jeden dzień roboczy. To spore udogodnienie dla inwestorów, którzy szukają oszczędności czasowych w wykończeniu budynku. Takie usługi oferuje Damian Wegner, którego firma wykorzystuje wyłącznie sprawdzone i wysokiej jakości agregaty do malowania natryskowego elewacji. Dzięki temu cała powierzchnia pokryta jest w sposób dokładny i wygląda dokładnie tak, jak przewidywały założenia projektowe. W jaki jeszcze sposób można zadbać o elewację?

Mycie elewacji

Tynki elewacyjne narażone są na wiele czynników zewnętrznych powodujących ich spore zabrudzenia. Osadzające się pyły czy kurz, wilgoć powodująca nieestetyczne ślady oraz szereg innych problemów sprawiają, że niezbędne jest przywrócenie doskonałego wyglądu elewacji poprzez jej dokładne umycie. Jak się jednak okazuje, nie jest to czynność stosunkowo prosta. Wymaga bowiem zastosowania odpowiedniego sprzętu i specjalistycznych środków, które są w stanie skutecznie usunąć zabrudzenia znajdujące się na powierzchni elewacji.

W tym zakresie także pomogą specjalistyczne firmy zajmujące się ich wykańczaniem, które swoim klientom oferują kompleksową usługę mycia elewacji. Do tego celu przeważnie używają nowoczesnej metody ciśnieniowej, która pozwala na szybkie wyeliminowanie wszelkich zabrudzeń, plam oraz trudnych do usunięcia konwencjonalnymi sposobami zanieczyszczeń. Takie rozwiązanie warto regularnie zamawiać u specjalistów – dzięki nim budynek będzie wyglądał tak, jak oczekuje tego inwestor.