Zastanawiałeś się czasami, kto pełni rolę kontroli podczas budowania nowych obiektów czy przerabiania budynków pod inne cele niż dotychczas spełniały? Opracowanie wszelkiej niezbędnej dokumentacji i nadzór nad wykonywanymi robotami pełnią specjaliści z Biura Nadzoru Budowlanego Wega. Wśród ich obowiązków jest jeszcze kilka innych działań. Poznaj jakie.

Jakie usługi oferuje nadzór budowlany?

Podczas inwestycji w nowe obiekty lub adaptacji pomieszczeń mieszkalnych na biurowe potrzebny jest profesjonalny nadzór nad wszelkimi pracami. Aby działania szły zgodnie z zasadami budownictwa, a prace były przeprowadzane na wysokim poziomie, zachowując bezpieczeństwo pracowników potrzebna jest załoga, która będzie pilnować i opracowywać specjalną dokumentację.

Żeby roboty szły zgodnie z planem, przy każdej z nich występuje zespół fachowców kontrolujących sytuacje z Biura Nadzoru Budowlanego Wega. W ich ofercie można znaleźć między innymi:

  • wykonywanie kosztorysów związanych z inwestycją;

  • opracowanie ekspertyz technicznych budynku;

  • pełnienie funkcji kierownika budowy;

  • inwentaryzacja obiektów budowlanych;

  • pomoc w wycenie inwestycji budowlanej – kosztorysowanie w programie NORMA;

  • projekty rozbiórki budynków i innych obiektów nieruchomości.

Nasi specjaliści realizują również wizualizacje w 3D, nawet jeśli chodzi o detale, a także posługują się programem AutoCad w celu rysowania różnych projektów

– mówi specjalista.

Wystawianie świadectw energetycznych

Po wybudowaniu obiektu można sporządzić tak zwane świadectwo energetyczne, które posiada obliczone zapotrzebowanie domu na energię potrzebną do ogrzewania, wentylacji, grzania wody, klimatyzacji i oświetlenia.

Takie dokumenty sporządzane są w momencie, kiedy chcemy sprzedać obiekt lub go wynająć. Tak samo powinniśmy go oczekiwać, gdy kupujemy daną nieruchomość, żeby był dołączony do aktu notarialnego. W przypadku nowego budownictwa takie informacje można znaleźć w dokumentacji projektowej.