Choć w przypadku turbosprężarek producenci deklarują ich żywotność na poziomie zbliżonym do trwałości jednostek napędowych, to w praktyce założenia te okazują się dalekie od rzeczywistości. Awaria tego komponentu dla wielu kierowców jest istnym koszmarem, który wiąże się nie tylko z unieruchomieniem auta, ale także ze sporymi wydatkami. Aby uniknąć skrajnej sytuacji, warto zwrócić uwagę na charakterystyczne objawy. Sprawdź, kiedy należy skorzystać z usług serwisu turbosprężarek Turbo s.c.!

Co sygnalizuje pojawienie się usterki?

Przy odpowiedniej eksploatacji jednostki napędowej turbosprężarka w zasadzie nie możliwości odmówić posłuszeństwa z dnia na dzień. W ogromnej większości przypadków mamy do czynienia z mocno rozłożonym w czasie procesem, wynikającym głównie z wielu zaniedbań ze strony właściciela pojazdu. Oczywiście błędy konstrukcyjne jak najbardziej się zdarzają, aczkolwiek obecnie należą do rzadkości. Wadliwie funkcjonująca turbosprężarka z pewnością da o sobie znać. Jednym z najczęściej spotykanych objawów są gęste i ciemne kłęby dymu wydobywające się z układu wydechowego. To nic innego niż efekt spalania oleju silnikowego. Wyjątkową czujność każdego kierowcy powinny również zwrócić spaliny koloru niebieskiego. O tym, że dzieje się coś złego poinformuje nas również hałas. Dźwięki przypominające głośny gwizd lub nieprzyjemne dla ucha metaliczne odgłosy wyraźnie wskazują, iż turbosprężarka nie posłuży już długo. Różnego rodzaju dźwięki nabierają na intensywności po przekroczeniu 1800 obr./min. Silnik traci także swoją moc. Pojawić może się wzrost poziomu spalania paliwa. Jak zatem poradzić sobie z problemem?

Jakie są szanse na naprawę?

Kiedy uda się dostrzec pierwsze objawy uszkodzenia turbosprężarki, czas reakcji staje się kluczowy. Im szybciej udamy się do doświadczonego mechanika, tym większe szanse na pomyślne przeprowadzenie procesu regeneracji. A komponent ten poddaje się mu w bardzo wdzięczny sposób. Sprawa wyda się tym poważniejsza, im bardziej uświadomimy sobie fakt, że nowa turbosprężarka, w zależności od marki pojazdu i modelu silnika, może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. I choć oczywiście regeneracja sama w sobie również wiąże się z pewnymi kosztami, to są one nieporównywalnie mniejsze. Wahają się od około 400 do 700 zł.

Ze względu na konieczność wykorzystania specjalistycznego sprzętu regeneracja może zostać przeprowadzona tylko w odpowiednio wyposażonym warsztacie. Kierowcy, którym zależy na rzetelności, krótkim czasie oczekiwania oraz indywidualnym podejściu, powinni skorzystać z oferty przygotowanej przez specjalistów z firmy Turbo s.c. Jacek Szczęsny Tomasz Madaliński. Jak zatem widać, awarię turbosprężarki można rozpoznać stosunkowo łatwo i nie trzeba być znawcą motoryzacji, aby zorientować się w sytuacji. Racjonalne podejście do sprawy zagwarantuje nam również odczuwalnie niższe wydatki.

Serwis turbosprężarek

Specjaliści z firmy Turbo od wielu lat profesjonalnie serwisują turbosprężarki z wykorzystaniem części od renomowanego producenta – firmy Melett. Eksperci wyjaśniają, że zespoły środkowe wyważane są na wyważarkach Cimat. Ponadto firma korzysta z nowoczesnych urządzeń i oprogramowania, które umożliwia szybką i sprawną diagnostykę komputerową. Każda turbosprężarka w procesie regeneracji i serwisowania, poddawana jest specjalistycznym testom szczelności i dymienia. Ponadto firma wykonuje test olejowy i test łopatek, a także przeprowadza kontrolę łożysk i wirnika.

Usługi przedsiębiorstwa Turbo s.c. Jacek Szczęsny Tomasz Madaliński ze Świdnicy to także kompleksowe naprawy wtryskiwaczy i pomp, serwis diesla oraz pomoc drogowa. Tak kompleksowa oferta pozwala na zadbanie o potrzeby klienta w sposób kompleksowy. Jeżeli więc szukasz sprawdzonego serwisu turbosprężarek – wybierz firmę Turbo!