Palety wykorzystuje się do transportu, różnych gałęziach przemysłu. Służą także do magazynowania. Idealnie nadają się do przechowywania towaru w dużych ilościach. Najczęściej wybieranymi są palety drewniane, jednakże istnieje również kilka innych. Mogą mieć różne wymiary oraz zastosowanie. Nie wiesz, na jakie się zdecydować? Skorzystaj z usług firmy Norjack, która zajmuje się skupem i sprzedażą palet od wielu lat!

Jakie są rodzaje palet?

Palety wykorzystuje się do transportu oraz magazynowania towaru. Mogą mieć różne wymiary oraz wykończenie. Na rynku przemysłowym coraz częściej wprowadzane są palety metalowe oraz plastikowe. Metalowe wykorzystuje się w określonych gałęziach przemysłu, ze względu na ich ciężar oraz cenę. Palety plastikowe stosowane są jako nośniki towarów w sektorze magazynowym, produkcyjnym i transportowym. Są lżejsze, a ich cena jest zdecydowanie mniejsza. Najbardziej popularnymi są palety drewniane. Dzielą się na palety przemysłowe oraz palety euro, nazywane także europaletami. Zdaniem eksperta firmy Norjack:

Aby odpowiednio dopasować rodzaj palet, należy zastanowić się, czy zależy nam na jakości, niskiej cenie czy wadze produktu. Każdy rodzaj palet przystosowany jest do innych warunków transportu lub magazynowania.  Nasi klienci najczęściej decydują się na palety euro, które zalecamy.

Firma Norjack swoją działalność prowadzi od 1999 roku w Szczecinie. Specjalizuje się w skupie i sprzedaży palet nowych i używanych. Zajmuje się także ich renowacją, zapewniając przy tym szybkość wykonania zleceń oraz profesjonalną i miłą obsługę. 

Czym różnią się palety przemysłowe od europalet?

Palety przemysłowe występują w wielu wymiarach. Mogą mieć dowolną ilość desek i ich grubość. Do ich produkcji nie trzeba spełniać żadnych wymagań oraz norm. Na rynku paletowym występuje wiele typów tych palet. Ich nośność jest uwarunkowana potrzebami klienta. Wykonywane są z drewna, natomiast ich jakość jest gorsza niż przy paletach euro. Są one często wykorzystywane jako ich tańszy odpowiednik.

Wybierając palety, warto skupić się na ich poszczególnych cechach, które wpłyną na wygodę ich użytkowania.  Jeśli zależy nam na lepszym produkcie, europalety to idealny wybór. Jest to produkt wysokiej jakości. Bardzo łatwo można je rozpoznać po oznaczeniu EUR lub EPAL na boku. Do ich produkcji oraz napraw wymagana jest specjalna licencja EPAL.  Muszą spełniać wiele wymagań, w przeciwieństwie do palet przemysłowych. Wykonywane są z wysokiej jakości drewna, a ich waga nie może przekroczyć 25 kg. Wymiar produktu jest ustandaryzowany, dzięki czemu można je transportować oraz wykorzystywać na całym świecie.