Koparko-ładowarki to budowane na szkielecie ciągnika, często wykorzystywane w budownictwie. Szeroko wykorzystuje się je podczas różnego typu robót drogowych oraz prac ziemnych. Szczególnie użyteczne są one przy wykonywaniu różnego typu wykopów oraz modyfikacji terenu. Koparko-ładowarki wykorzystuje się także w branży transportowej, jako urządzenie przeładowujące materiały sypkie. Dowiedz się więcej o usługach koparko-ładowarką.

Wykopy i prace ziemne

Koparko-ładowarki są niezbędne wszędzie tam, gdzie potrzebne są wykopy lub inne modyfikacje terenu. Urządzenie to pozwala na szybkie i precyzyjne wykonywanie wielu prac ziemnych, jednak by móc je obsługiwać, musisz mieć odpowiednie uprawnienia. Na szczęście są firmy takie jak FHU Mirosław Kubiaczyk, oferujące usługi koparko-ładowarką z operatorem. Korzystając z oferty tej firmy, masz pewność, że powierzona im praca zostanie wykonana terminowo i dokładnie.

W zakres prac, które najczęściej wykonuje się koparko-ładowarką wchodzą przede wszystkim różnego typu wykopy:

  • wykopy pod fundamenty budynków, hal produkcyjnych i innych obiektów budowlanych;
  • wykopy pod wszelkiego rodzaju obiekty budowlane;
  • wykopy pod sieci wodociągowe, kanalizacyjne, elektryczne, telekomunikacyjne;
  • wykopy pod szamba;
  • wykopy pod baseny, stawy, oczka wodne i inne zbiorniki wodne.

Za pomocą tego urządzenia wykonuje się także prace ziemne mające na celu niwelacje terenu, czyli wyrównanie działki i wyprofilowanie jej do kolejnych prac budowlanych. Koparko-ładowarka umożliwia też profilowanie nasypów i wyrównywanie skarp.

Usługi koparko-ładowarką

Prace ziemne to nie jedyne zastosowanie koparko-ładowarek. Urządzenia te świetnie sprawdzają się także w firmach zajmujących się transportem różnego typu materiałów sypkich. Za pomocą łyżki wieloczynnościowej – podstawowego osprzętu koparko-ładowarki możliwe jest szybkie i łatwe załadowanie pojazdów transportowych surowcami takimi jak: węgiel, żwir, piasek, kamienie naturalne.

Co więcej, do koparko-ładowarki podłączyć można różnorodny osprzęt, dzięki któremu możliwe jest wykonywanie wielu innych prac z zastosowaniem tej jednej, uniwersalnej maszyny budowlanej. Na szczególną uwagę zasługuje młot wyburzeniowy, z jego pomocą możliwe są prace wyburzeniowe i rozbiórka różnego typu budynków murowanych, drewnianych oraz stalowych. Usługi koparko-ładowarką obejmują także wyburzanie wiaduktów, mostów, linii technologicznych i innych obiektów. Maszyna ta doskonale nadaje się do tej pracy, a po zakończeniu rozbiórki świetnie sprawdza się do wywożenia gruzu i innych odpadów porozbiórkowych.