Problemy z domową kanalizacją potrafią być dokuczliwe i skutecznie psują radość z posiadania domu jednorodzinnego.  Aby uniknąć błędów w jej montażu, wszystkie prace należy powierzyć sprawdzonemu specjaliście, który starannie zrealizuje wykonany wcześniej projekt. Jakie błędy najczęściej popełniają niesolidni wykonawcy?

Nieprawidłowo podłączone podejścia rur kanalizacyjnych

Rozmieszczenie przyborów sanitarnych w łazience i kuchni określa prawidłowy sposób prowadzenia rur kanalizacyjnych. Niestety fakt ten dosyć często jest ignorowany. Bardziej od sprawnej kanalizacji zależy nam na odpowiedniej aranżacji tych wnętrz, dlatego też godzimy się na ustępstwa związane z montażem całej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Dopiero po czasie zdajemy sobie sprawę z popełnionych błędów, kiedy to w rurach słyszymy nieustanne bulgotanie, a z syfonów zaczyna wydobywać się nieprzyjemny zapach. Prawidłowy układ rur kanalizacyjnych określają normy i wymogi, których powinniśmy się trzymać.

Brak syfonów

Jeżeli podłączamy jakiekolwiek urządzenie sanitarne do kanalizacji, powinniśmy zadbać o to, by miało osobny syfon. Specjalista montuje go pomiędzy otworem odpływowym przyboru sanitarnego a rurą podejścia kanalizacyjnego. Należy też pamiętać, by w syfonie zawsze znajdowała się woda, która stanowi pewnego rodzaju barierę, która oddziela instalację od konkretnego urządzenia sanitarnego. Rezygnacja z syfonów często wiąże się z niezbyt przyjemnymi wrażeniami zapachowymi, które mogą nasilać się wraz ze wzrostem ilości ścieków.

Nieprawidłowy dobór średnic rur kanalizacyjnych

Jak informuje specjalista  z dobrze prosperującego Zakładu Instalacji Zewnętrznych Sieci Wodno-Kanalizacyjnej- cała instalacja kanalizacyjna oparta jest o zasady działania grawitacji. Żeby sprawnie usuwać ścieki, należy dobrze dobrać średnice rur kanalizacyjnych. By dokonać prawidłowego zakupu należy wziąć pod uwagę szacowaną ilość wyprodukowanych zanieczyszczeń. Instalacja zbyt wąskich rur skończy się regularnym zapychaniem, ponieważ ścieki nie będą odprowadzane dostatecznie szybko.

Nieszczelność instalacji kanalizacyjnej

Niestaranna praca fachowców przy połączeniach rur kanalizacyjnych, może skutkować nieszczelnością całej instalacji. Aby zminimalizować ryzyko niepowodzeń, najlepiej zaopatrzyć się w rury i złączki od jednego producenta . Mamy wówczas gwarancję, że będą one dobrze do siebie dopasowane. Nie bez znaczenia jest także wybór profesjonalnej firmy, która sprawnie i solidnie stworzy sieć kanalizacyjną, która będzie działać bez zarzutu. Jednym z bardziej polecanych przedsiębiorstw jest Zakład Instalacji Zewnętrznych Sieci Wodno-Kanalizacyjnej, którego właścicielem jest pan Ryszard Jankowski.