Najpopularniejszym materiałem służącym do stworzenia chodników, dróg dojazdowych oraz wykończenia przestrzeni wokół domu jednorodzinnego jest oczywiście kostka brukowa. Choć współcześnie inwestorzy mają do wyboru wiele ciekawych propozycji, to największym zainteresowaniem cieszy się jej klasyczna odmiana wykonana z wysokojakościowych mieszanek betonowych. Jakie są zatem największe zalety tego rozwiązania?

Dlaczego warto postawić na kostkę betonową?

Swoją popularność oraz renomę betonowa kostka brukowa zawdzięcza przede wszystkim doskonałym parametrom wytrzymałościowym. Struktura materiału jest bardzo odporna nawet na długotrwałe oddziaływanie niekorzystnych warunków atmosferycznych takich jak m.in. wilgoć, mróz oraz promieniowanie ultrafioletowe. Co warte podkreślenia – do produkcji tego typu kostek stosuje się współcześnie mieszanki betonowe o zaawansowanym technologicznie składzie. Dlatego też finalny wyrób charakteryzuje się ponadprzeciętną wytrzymałością na ewentualne uszkodzenia mechaniczne – w tym na  pękanie oraz ścieranie.

Na tym jednak zalety się nie kończą. Za nie bez znaczenia należy uznać fakt, że inwestorzy otrzymują do swojej dyspozycji produkt wyróżniający się na najlepszym na rynku stosunkiem ceny do jakości. Wykonana z betonu kostka dostępna jest także w wielu rozmiarach oraz wariantach kolorystycznych, co oczywiście sprzyja indywidualnej aranżacji dostępnej przestrzeni. Jak podkreślają doświadczeni specjaliści z Przedsiębiorstwa Techniczno-Budowlanego, jest to najlepsza propozycja dla inwestorów, którym zależy na praktycznym wymiarze estetyki. Co jeszcze warto wiedzieć?

Jak przebiega układanie kostki betonowej?

Wbrew powszechnie panującej opinii jest to skomplikowany i przede wszystkim wieloetapowy proces, który każdorazowo wymaga indywidualnego podejścia. Prace rozpoczynają się od odpowiedniego przygotowania terenu. Na tym etapie specjaliści zajmują się wyrównywaniem oraz utwardzaniem gruntu. Następnie przechodzi się do robót związanych z układaniem podsypki. Wybór właściwego kruszywa jest tutaj niezmiernie ważny.

Co do zasady – wykonane z kostki brukowej trakty komunikacyjne dla pieszych mogą zostać zamontowane na warstwie piasku – zarówno płukanego, jak i tego w standardowej wersji. Jeżeli natomiast chodzi o podjazdy dla samochodów lub parkingi, to w tym przypadku należy zastosować gruboziarnisty żwir. Instalacja krawężników oraz kostki odbywa się na samym końcu.

Aby mieć pewność, że prace zostaną wykonane z troską o każdy detal, warto powierzyć je fachowcom z Zakładu Techniczno-Budowlanego. To właśnie tutaj wszyscy zainteresowani mogą liczyć nie tylko na najatrakcyjniejsze ceny, ale także szeroko zakrojone doradztwo techniczne oraz obsługę kompleksową, która obejmuje nie tylko montaż, ale także przygotowanie wyceny oraz transport materiałów.