Wszystkim właścicielom domów i mieszkań zależy na tym, aby remont został przeprowadzony szybko, wydajnie oraz ekonomicznie. Aby dostosować się do oczekiwań coraz bardziej wymagających klientów, wielu wykonawców decyduje się na wykorzystanie najnowocześniejszych technologii. Sztandarowymi przykładami takiego postępowania są dostępne od jakiegoś już czasu usługi malowania natryskowego oraz maszynowego kładzenia gładzi. Jakie są największe zalety obu rozwiązań?

Co warto wiedzieć o malowaniu natryskowym?

Do przeprowadzenia malowania natryskowego potrzebny jest oczywiście specjalistyczny sprzęt. W tym przypadku mowa o nowoczesnych agregatach, które odpowiadają za wytworzenie odpowiednio wysokiego ciśnienia podczas nanoszenia nowej powłoki na powierzchnię ścian. Taki sposób działania urządzenia sprawia, że farba zostaje rozprowadzona równomiernie, precyzyjnie i przede wszystkim wydajnie. Jak jednak podkreślają fachowcy z firmy Remont-Expert, na tym zalety się nie kończą.

Wykorzystanie technologii malowania natryskowego daje wykonawcom możliwość wykonania zlecenia prawie dziesięciokrotnie szybciej niż w przypadku zastosowania metod konwencjonalnych. Na remontowanej lub wykańczanej powierzchni nie powstają również charakterystyczne ślady po pędzlach i wałkach, które mogłyby przyczynić się do zaburzenia estetyki odnawianego pomieszczenia. Dzięki malowaniu natryskowemu da się także zaoszczędzić sporo materiału, ponieważ ilość dawkowanej farby pozostaje pod stałą kontrolą osoby obsługującej urządzenie. Z jakimi jeszcze informacjami warto się zapoznać?

Czym są gładzie maszynowe?

Coraz częściej wykorzystywaną podczas remontów techniką jest maszynowe nakładanie gładzi. Dzięki właśnie tej metodzie można nie tylko zaoszczędzić około 30% materiału, ale także skrócić czas realizacji prac aż o 70% - co dla wielu klientów jest niezmiernie istotne. Z technicznego punktu widzenia maszynowe nakładanie gładzi jest szczególnie zalecane w przypadku dużych powierzchni ścian i sufitów. Taka technika umożliwia uzyskanie równomiernej powłoki pozbawionej smug. Doskonała wydajność bezpośrednio przekłada się na jakość położenia gładzi.

Podczas prac tą metodą istotne są również kwestie związane brakiem kurzu i pyłu oraz uzyskaniem powierzchni wyróżniającej się wyjątkową przyczepnością dla powłoki malarskiej. Doświadczeni specjaliści z firmy Remont-Expert podkreślają, że gładzie maszynowe mogą być nakładane jedynie w pomieszczeniach, w których temperatura powietrza nie przekracza 30 stopni Celsjusza. To bardzo istotne, ponieważ wszelkie próby obejścia tej zasady mają prawo skończyć się dość poważnymi konsekwencjami.