Drewno jest wszechstronnym surowcem naturalnym, z którego człowiek korzysta już od bardzo dawna. To właśnie z niego budowano pierwsze schronienia, mogące przetrwać długie lata. Mimo, że dziś wznosi się głównie murowane konstrukcje, ciężko wyobrazić sobie chociażby domek letniskowy stworzony z innego materiału niż właśnie drewno. Zastosowanie nowoczesnych technologii pozwala wykorzystać ten surowiec także w budowie domów mieszkalnych. Jakie są tego zalety?

Odpowiedni mikroklimat i ekologia

Drewno naturalne cechuje się zdolnością do samoregulacji wilgotności. Dzięki temu w domach drewnianych panuje zdrowy dla człowieka mikroklimat. Niemożliwe jest jego uzyskanie we wnętrzach budynków murowanych. Ponadto budowa takiego domu jest bardziej przyjazna dla środowiska. Drewno ulga biodegradacji, a także jest surowcem odnawialnym. Stanowi również doskonały materiał do ponownej obróbki. Mało znanym faktem jest, że drewno, nawet użyte w celach budowlanych- pomaga oczyszczać atmosferę z dwutlenku węgla.

Bardzo krótki czas budowy

Budowa drewnianego domu z gotowych już prefabrykatów konstrukcyjnych trwa do 4 miesięcy, podczas kiedy wznoszenie domu murowanego może potrwać nawet kilka lat. Dodatkowo drewniane budynki są także bardziej atrakcyjne cenowo. Decydując się na dom z drewna częściowo odchodzi problem z kosztami, które trzeba przeznaczyć na jego aranżację. Drewno może być  bardzo dekoracyjne samo w sobie. Nie potrzeba tracić pieniędzy na tapetowanie ścian czy kładzenie tynków. Ponadto budowa domów drewnianych może odbywać się w ciągu całego roku. Wszelkich prac nie ogranicza deszczowa pogoda czy też mroźna, zimowa aura.

Trwałość konstrukcji oraz łatwość przebudowy

Drewno konstrukcyjne jest materiałem bardzo wytrzymałym i elastycznym. Pozwala na stworzenie trwałej – i jednocześnie- lekkiej konstrukcji. Ponadto materiał tego rodzaju poddany właściwej obróbce mechanicznej i chemicznej staje się odporny na działanie płomieni oraz wolniej się starzeje. Dzięki wspomnianej już lekkiej konstrukcji możliwa jest sprawna modernizacja czy rozbudowa drewnianych domów. Należy dodać, że ściany w budynkach tego typu posiadają świetną izolacyjność akustyczną. Dodatkowo bardzo dobrze akumulują ciepło i zatrzymują je wewnątrz budynku.

Rzetelny wykonawca

Decydując się na budowę domu drewnianego należy poszukać sprawdzonego producenta. Ogromnie ważne jest, aby budynki były wznoszone z drewna wysokiej jakości. Z certyfikowanych surowców korzysta np. firma Prodrew. Jest to znany producent domów drewnianych- zarówno tych nadających się do zamieszkania, jak i letniskowych. W ofercie przedsiębiorstwa znajdziemy także sauny, boazerię oraz między innymi deski tarasowe. Wszystkie projekty realizowane są z dbałością o każdy szczegół. Szczególnym zainteresowaniem klientów cieszą się pięknie wykonane domki letniskowe.