Jaki materiał wybrać na podłogę? To pytanie potrafi spędzić sen z powiek niejednej osobie wykańczającej lub remontującej dom bądź też mieszkanie. Podłoga powinna być nie tylko estetyczna, ale również trwała i odporna na różne czynniki. Drewniana podłoga jest jednym z najlepszych kandydatów spełniających te kryteria. Poznaj jej zalety oraz wady i oceń czy warto ją mieć.

Drewniane podłogi — jakie mają zalety?

Jedną z największych zalet desek drewnianych podłogowych jest ich piękny wygląd. Dzięki nim wnętrze wydaje się ciepłe, przytulne i przyjazne. Jednocześnie drewniana podłoga wygląda niezwykle elegancko i klasycznie. Świetnie komponuje się z drewnianymi meblami, nadając pomieszczeniom klasyczny wygląd. Drewno, w tym drewniane podłogi, są także mile widziane w stylu nowoczesnym, gdzie występuje w towarzystwie innych, nowoczesnych materiałów. Jednak, jak wiadomo, wygląd to nie wszystko. Oto inne zalety podłogi z drewna:

  • Duża wytrzymałość. Podłoga wykonana z tego materiału jest niezwykle odporna. Nie widać na niej zarysowań lub wgnieceń, które mogą powstać podczas codziennego użytkowania. Jeśli będzie zadbana i poddawana regularnej konserwacji, będzie świetnie wyglądać przez długi czas.

  • Izolacja termiczna i akustyczna. Drewno to materiał zatrzymujący ciepło. Ogrzewając pomieszczenie, mimowolnie ogrzewa się także podłogę drewnianą. Drewno jest w stanie także w pewnym stopniu izolować dźwięki otoczenia.

  • Właściwości antystatyczne. Drewniane deski podłogowe nie przyciągają kurzu aż tak bardzo, jak inne materiały. Jest to szczególnie korzystne dla alergików.

Czy są jakieś wady?

Niestety, w przypadku każdego materiału, również drewna, są jakieś wady. Drewniana podłoga to dość spory koszt, na który nie każdy może sobie pozwolić. Warto jednak dodać, że zadbana podłoga jest w stanie przetrwać w dobrym stanie bardzo długi okres czasu. Kolejną wadą jest trudność w jej montażu. Źle ułożona podłoga może skrzypieć lub mieć nieestetyczne szpary. Decydując się na drewnianą podłogę, koniecznie trzeba wybrać dobrego fachowca do jej montażu. Ponadto drewno wymaga regularnej konserwacji oraz użycia specjalnych środków myjących.

Gdzie można kupić dobrej jakości deski drewniane?

Drewniane deski bez problemu można nabyć w marketach budowlanych. Warto jednak sprawdzić ofertę dobrego tartaku, który jest w stanie zaoferować wysokiej jakości produkty w atrakcyjnych cenach tak jak PPD Gródków. Drewno jest przechowywane w odpowiednich warunkach, a wszystkie produkty cechuje najwyższa jakość. W ofercie przedsiębiorstwa znajdują się skrzynie i opakowania drewniane, tarcica, więźby dachowe oraz mnóstwo innych wyrobów drewnianych.

Firma oferuje również usługi fumigacji, impregnacji ciśnieniowej oraz suszenia drewna, co pozwala na zapewnienie optymalnych warunków przechowywania produktów drewnianych. Ponadto zajmuje się produkcją tarasów, altanek, podłóg, podbitek, boazerii oraz sztachet i podestów, a także specjalistycznych opakowań drewnianych oraz bal dla przemysłu drzewnego i meblarskiego.