Schody metalowe stanowią dobrą alternatywę dla modeli drewnianych. Coraz częściej pojawiają się nie tylko w obiektach użyteczności publicznej, ale również domowych wnętrzach. Czemu zawdzięczają swoją popularność? Do jakich aranżacji pasują najlepiej? Na te i inne pytania odpowiadają specjaliści z firmy Robert Tieleczek Stolarstwo z siedzibą w Kotorzu Małym w województwie opolskim.

Dlaczego warto inwestować w schody z metalu?

Niewątpliwą zaletą opisywanych konstrukcji jest trwałość oraz wytrzymałość. Cechuje je odporność na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych i uszkodzenia mechaniczne. Będą cieszyć oczy pięknym wyglądem przez długi czas, nie tracąc jednocześnie na funkcjonalności (nawet przy bardzo intensywnej eksploatacji). Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną bardzo istotną kwestię – schody metalowe nie wymagają konserwacji ani specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych. Jednocześnie są łatwe w montażu i uniwersalne. Doskonale sprawdzą się zarówno na dużych, jak i niewielkich przestrzeniach.   

Poza tym prezentowane konstrukcje można wykorzystać w wielu rozmaitych aranżacjach – poczynając od industrialnych, poprzez nowoczesne, a na klasycznych kończąc. Należy zauważyć, że metal jest dość plastyczny i świetnie łączy się z innymi surowcami. Bardzo ciekawie  wygląda zestawienie wspomnianego materiału z drewnem. Taki „duet” z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom wnętrz inspirowanych nurtem skandynawskim lub rustykalnym, którzy cenią nieszablonowe rozwiązania. 

Gdzie można nabyć metalowe schody?

Schody metalowe oferuje sporo firm w całej Polsce. Czym kierować się przy wyborze producenta? W tym przypadku liczy się przede wszystkim doświadczenie danego podmiotu. Wiele udanych realizacji ma na swoim koncie między innymi przedsiębiorstwo Robert Tieleczek Stolarstwo z siedzibą w Kotorzu Małym w województwie opolskim. Zakład istnieje na rynku od 1983 roku. W swojej pracy wykorzystuje wyłącznie sprawdzone, wysokogatunkowe surowce o potwierdzonych parametrach technicznych.  Stawia na jakość, a także dbałość o szczegóły. Dzięki temu tworzy unikatowe konstrukcje – eleganckie i praktyczne zarazem. 

Firma Roberta Tieleczka zajmuje się wytwarzaniem nie tylko schodów, lecz także innych elementów, takich jak drzwi zewnętrzne i wewnętrzne czy produkty i półprodukty drewniane oraz drewniano-metalowe. Przedsiębiorstwo działa kompleksowo. Najpierw przygotowuje komputerowy projekt, a potem przystępuje do jego realizacji i montażu. Wszystko odbywa się w oparciu o nowoczesne narzędzia i technologie.