Płytki ceramiczne to rodzaj materiału, którym wykańcza się zarówno podłogi, jak i ściany. Takie rozwiązanie było stosowane głównie w łazienkach i pomieszczeniach sanitarnych, gdzie liczy się przede wszystkim łatwość w utrzymaniu czystości i odporność na wysokim poziom wilgoci. Obecnie jednak glazurę układa się w nowoczesnych wnętrzach, tworząc eleganckie aranżacje – świetnie nadają się do tego płytki wielkoformatowe.

Jakie pomieszczenia można wykończyć płytkami wielkoformatowymi?

Glazurę z powodzeniem ułożyć można zarówno na ścianach, jak i podłogach. Co więcej, nierzadko na obu typach powierzchni inwestorzy stosują ten sam wzór płytek. Dobrze sprawdzą się w tym wypadku wielkoformatowe, czyli takie, których boki są dłuższe niż 60 cm. Czy jednak taki wymiar sprawdzi się w każdym pomieszczeniu domu lub mieszkania? W praktyce wybór materiałów wykończeniowych do danego wnętrza ograniczony jest jedynie wyobraźnią właściciela lokalu.

Z tego względu płytki wielkoformatowe stały się coraz chętniej stosowane nie tylko w kuchniach i łazienkach, ale też nowoczesnych, luksusowych salonach. Spójny, luksusowy wygląd sprawia, że w ten sposób tworzy się nowoczesne i eleganckie zarazem aranżacje. Co więcej, płytki w dużym formacie dobrze jest wykorzystać do wykończenia podłóg w całym mieszkaniu czy domu. Taka powierzchnia wizualnie zwiększa metraż, a użycie wielkoformatowej glazury minimalizuje pojawianie się szczelin wypełnionych fugą. Jakie są jeszcze atuty takiego materiału?

Dlaczego warto wybrać płytki wielkoformatowe do domu i mieszkania?

Wspomniane już optyczne powiększenie przestrzeni oraz zmniejszenie ilości lub całkowite wyeliminowanie fug to podstawowe zalety płytek wielkoformatowych. Należy jednak zwrócić też uwagę na ich niepowtarzalny wygląd. Dostępne są w wielu wzorach – najczęściej inwestorzy stawiają na glazurę, która imituje kamień naturalny. Nie bez znaczenia pozostaje również wszechstronność płytek w dużych rozmiarach. Tworzy się z nich wyjątkowe powierzchnie zarówno podłóg, jak i ścian.

Należy przy tym pamiętać o jakości glazury wybranej do wykończenia naszego mieszkania czy domu. Firma Outlet Płytki DIMAG dla swoich klientów przygotowała bardzo szeroką ofertę płytek wielkoformatowych. Asortyment obejmuje wiele wariantów, co ułatwia dopasowanie ich nawet do nietuzinkowych aranżacji. Trzeba jednak mieć na uwadze konieczność idealnego przygotowania podłoża pod takie płytki. Powierzchnia musi być równa i pozbawiona wszelkich ubytków. Niełatwe jest także układanie takich materiałów wykończeniowych. Ich wykorzystanie gwarantuje jednak wyjątkowy wygląd pomieszczeń, dlatego warto na nie postawić.

Gdzie znajdziemy tanie płytki wielkoformatowe?

Szeroki wybór tanich płytek oferuje firma Outlet Płytki DIMAG. Dlaczego jest to miejsce godne polecenia? Można tu wybierać spośród różnych wzorów, kolorów i materiałów, co pozwala dostosować płytki do własnych potrzeb i preferencji. Pracujący tu specjaliści pomogą w wyborze odpowiednich produktów i udzielą fachowych porad. Co więcej, Outlet Płytki DIMAG oferuje korzystne ceny. Warto porównać oferty różnych sklepów, aby przekonać się, że jest to bardzo konkurencyjne miejsce z bardzo bogatym asortymentem płytek ściennych, podłogowych czy tarasowych.