Drewno to wszechstronny materiał, który wykorzystuje się przede wszystkim w budownictwie. Wyróżnia się on swoją trwałością i sporymi możliwościami w zakresie obróbki, co czyni go doskonałym do tworzenia m.in. elementów konstrukcyjnych, ale nie tylko. Jest też świetnym materiałem opałowym, a dzięki rozbudowanej ofercie tartaków możliwe jest pozyskanie drewna także w innych formach – jakich dokładnie?

Zastosowanie drewna w budownictwie

Drewniane elementy znajdują swoje zastosowanie przy przygotowywaniu elementów konstrukcyjnych. Ze względu na ich wytrzymałość stosuje się je chociażby do wykonywania kompletnych więźb dachowych. Prefabrykowane konstrukcje tego typu można znaleźć w ofercie renomowanych tartaków, które proponują swoim klientom możliwość stworzenia również konkretnych, pojedynczych elementów więźb. Przy układaniu pokrycia dachowego w większości przypadków niezbędne jest zastosowanie np. specjalnych łat drewnianych. Także i je można bez problemu znaleźć w dobrym tartaku.

Specjalistyczne punkty tego typu zajmujące się kompleksową obróbką drewna dzięki swoim możliwościom są w stanie przygotować dla klienta również deski o konkretnych wymiarach. Są one bardzo często elementem wykorzystywanym w budownictwie, a dzięki ich obróbce także i niezwykle wszechstronnym. Drewno dla budownictwa w swojej ofercie posiada renomowany Tartak Kociok, w którym można również nabyć inne wyroby z tego wytrzymałego materiału. Co zatem jeszcze konkretnie obejmuje szeroki asortyment?

Drewno na opał i nie tylko

Kolejnym zastosowaniem drewna jest możliwość wykorzystania go jako opału w obiektach użytkowych. Ze względu na swoje właściwości w procesie spalania drewno wytwarza ciepło, które jest w stanie z powodzeniem ogrzewać różnego rodzaju budynki. Warto też wyróżnić drewno kominkowe – jak sama nazwa wskazuje, doskonale sprawdza się ono w domowych kominkach, dając przyjemne ciepło i efektowny, palący się przez długi czas płomień. Drewno opałowe i kominkowe również otrzymać można w renomowanym tartaku.

Jest on w stanie dostarczyć klientom także korę, deskę elewacyjną czy podbitkę. Warto też pamiętać o usługach realizowanych przez tartaki. Są one bowiem w stanie zająć się impregnacją drewna, przygotowując w ten sposób wykonane wyroby do długiej eksploatacji. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty renomowanego tartaku, który daje możliwość dostarczenia drewnianych elementów pod wskazany przez klienta adres. W ofercie sprawdzonych punktów zajmujących się przetwórstwem drewna można zatem znaleźć wiele typów wyrobów, a także szereg usług, co pozwala cieszyć się materiałami wysokiej jakości dopasowanymi do potrzeb i oczekiwań.