Usługi geologiczne oraz geotechniczne najczęściej kojarzą się z przeprowadzaniem badań gruntów, jakie wykonuje się w celu sprawdzenia terenu, np. przed wybudowaniem w danym miejscu domu jednorodzinnego. Realizacją takich badań zajmuje się m.in. Przedsiębiorstwo Usługowe Geotim. Wspomniana firma zajmuje się także innymi czynności. Zobacz, w jakich usługach specjalizuje się Geotim.

Badania gruntu wykonywane przez Przedsiębiorstwo Usługowe Geotim

Jedną z usług geologicznych, jakich wykonaniem zajmują się pracownicy przedsiębiorstwa Geotim, są badania gruntu. Geotechniczne badania przeprowadzania się w celu określenia warunków wodno-gruntowych działki. Zazwyczaj takie prace poprzedzają realizację inwestycji budowlanej. Dzięki takim badaniom możemy uzyskać niezbędne informacje, które ułatwią prawidłowe zaprojektowanie i wykonanie zabezpieczeń fundamentów. Badania gruntu są też przydatne przy wyborze odpowiedniego typu izolacji przeciwwodnej i przeciwwilgociowej.

Specjaliści od badań geotechnicznych z Przedsiębiorstwa Usługowego Geotim z Gdańska zalecają, by badania gruntu wykonywać przed zakupem działki. Wynika to przede wszystkim ze względu na to, iż od wyników zależy sposób posadowienia obiektu mieszkalnego. W związku z tym, jeśli wyniki nie będą dobre, budowa domu może być niemożliwa. Gdy badań nie przeprowadziliśmy przed zakupem działki, warto zlecić ich wykonanie przed rozpoczęciem prac budowlanych. Wtedy też otrzymamy dokładne informacje, które będą przydatne na etapie tworzenia projektu domu.

Dlaczego prace geologiczne i geotechniczne warto powierzyć firmie Geotim?

Przeprowadzenie badań gruntu warto powierzyć firmie Geotim, ponieważ jej pracownicy mają wieloletnie doświadczenie w realizacji tego typu prac. Ponadto dysponują oni odpowiednim sprzętem i zapleczem technologicznym, a do tego mają szeroką wiedzę na ten temat. Z pewnością na uwagę zasługuje to, że we wspomnianej firmie zatrudnieni są wyłącznie pracownicy z odpowiednimi kwalifikacjami w branży geologicznej i geotechnicznej, a do każdego zlecenia firma podchodzi w sposób indywidualny. Przedsiębiorstwo Usługowe Geotim zajmuje się nie tylko badaniami gruntu, lecz także innymi czynnościami geologicznymi i geotechnicznymi. Do obszarów, w jakich specjalizują się pracownicy tej firmy, należą:

 • badania geologiczne i geotechniczne,
 • badania VSS,
 • opinie geotechniczne,
 • badania zagęszczenia,
 • badania agresywności wody do stali i betonu,
 • przygotowywanie dokumentacji geotechnicznej,
 • przygotowywanie dokumentacji badań podłoża gruntowego,
 • wiercenia,
 • sondowanie,
 • projekty geotechniczne,
 • sprawdzanie nośności posadzek.

Oprócz tego klienci mogą liczyć na pomoc i doradztwo w zakresie geologii i geotechniki. Poza świadczeniem wielu rozmaitych usług za firmą Geotim może przemawiać także terminowość wykonywanych zadań. Realizowanie wszystko na czas możliwe jest także dzięki dokładnemu przeprowadzaniu zadań, ponieważ to eliminuje konieczność wykonywania ponownych badań. Oczywiście to wiąże się również ze zmniejszaniem kosztów. Warto też zaznaczyć, że z usług wspomnianego przedsiębiorstwa mogą korzystać zarówno małe, jak i duże firmy, a także klienci indywidualni, a usługi przeprowadzane są na terenie całego województwa pomorskiego.