Pisma procesowe są niezwykle ważne podczas rozpraw sądowych, ponieważ stanowią podstawę komunikacji pomiędzy stronami oraz sędzią. Właściwie przygotowany dokument może w znacznym stopniu przyczynić się do powodzenia całej sprawy. Kiedy zmagamy się z problemami prawnymi i potrzebujemy pomocy przy napisani pisma procesowego, możemy udać się do kancelarii adwokackiej adwokata Michała Łukomskiego.

W jakich sytuacjach sporządza się pisma procesowe?

Pisma procesowe są tworzone zarówno na etapie postępowania przed sądem, jak i w trakcie jego trwania. Mają one różne formy i cel, w zależności od konkretnej sytuacji. Przede wszystkim są to pozwy, które mają na celu wszczęcie postępowania sądowego oraz odpowiedzi na pozwy, gdy druga strona chce bronić się przed roszczeniami. Adwokat Michał Łukomski może także sporządzić dla nas wnioski dowodowe, które będą przedstawione na rozprawie, oraz apelacje i zażalenia na orzeczenia sądu.

Sporządzenie pisma procesowego może być koniecznością również w sprawach karnych i zalicza się do nich między innymi zaświadczenia o wykonywaniu obowiązków przez oskarżonego, wnioski o nadanie przywilejów czy też o uchylenie tymczasowego aresztowania. Ponadto pisma procesowe są sporządzane także w sprawach cywilnych, rodzinnym czy gospodarczych, w których adwokat Michał Łukomski może pomóc w przygotowaniu między innymi umów, ugód czy statutów spółek.

Co powinno znaleźć się w piśmie procesowym?

Każde pismo procesowe musi spełniać pewne wymagania formalne, aby zostało przyjęte przez sąd. Przede wszystkim powinno zawierać dane identyfikacyjne stron – imiona i nazwiska oraz adresy zamieszkania osób fizycznych lub nazwy i siedziby osób prawnych. Następnie konieczne jest podanie organu, do którego kierujemy pismo, np. sądu rejonowego czy okręgowego. Dokument powinien zawierać także sygnaturę akt sprawy, jeśli już jest nam znana.

Kancelaria adwokacka adwokata Michała Łukomskiego to miejsce, w którym można uzyskać pomoc z zakresu prawa rodzinnego, cywilnego, gospodarczego. Adwokat zajmuje się również doradztwem w zakresie odzyskiwania odszkodowań. W treści pisma procesowego należy przedstawić roszczenie lub zarzut oraz uzasadnienie swojego stanowiska. To właśnie na podstawie tych informacji sąd będzie podejmował swoje decyzje. Jak widać, sporządzenie wniosku procesowego jest konieczne w wielu sytuacjach.