Podczas każdej budowy niezbędne jest użycie odpowiednich zabezpieczeń i narzędzi. Wśród nich znajdują się szalunki oraz rusztowania, które w swojej ofercie do wynajęcia posiada firma Kris Bud. Czym róznią się te produkty i do czego w trakcie budowy przydają się szalunki? Sprawdziliśmy, a więcej informacji na ten temat przedstawiamy w dalszej części artykułu.

Szalunek a rusztowanie — czym się różnią i do czego służą?

Szalunki i rusztowania pomimo powszechnego używania ich w budownictwie, często na jednej budowie, pełnią całkowicie inne, ale równie ważne funkcje.

Szalunki są wykorzystywane przez fachowców podczas tworzenia różnego rodzaju betonowych konstrukcji. Tworzą one tymczasową konstrukcję, która ma formować mokry beton, czy też utrzymywać go w określonym miejscu, do momentu, aż stwardnieje i przyjmie pożądany kształt.

Wyjaśnia jeden z ekspertów z firmy Kris Bud, oferującej wynajem różnego rodzaju szalunków i rusztowań.

Szalunki przydają się podczas tworzenia stropów, schodów, fundamentów, ale również takich konstrukcji jak nadproża, czy też cokoły betonowych ogrodzeń.

Rusztowania z kolei to wygodny sposób na stworzenie swobodnego dostępu do wyższych partii budynku w trakcie budowy oraz trudno dostępnych miejsc. Są to modułowe systemy, które przybierają różne formy i dobierane są przez fachowców w zależności od potrzeb podczas danej budowy lub jej etapu.

Muszą być bezwzględnie trwałe i bezpieczne, ponieważ stanowią platformę do poruszania się i wykonywania prac przez wiele osób w trakcie każdego dnia, a dodatkowo często wznoszą się na znaczne wysokości.

Oferta firmy Kris Bud, czyli rusztowania i szalunki na wynajem

Firma Kris Bud oferuje szeroki wybór profesjonalnych konstrukcji rusztowań, szalunków oraz systemów wspornych.

Profesjonalni doradcy oferują swoją pomoc i wsparcie w doborze odpowiednich produktów do każdej budowy. Produkty dostępne w asortymencie można zakupić, ale w formie alternatywnego rozwiązania dla mniejszych firm lub prywatnych wykonawców firma oferuje wynajem rusztowań i szalunków na atrakcyjnych warunkach.

W ofercie znajdziemy między innymi:

  • szalunek stropowy,

  • szalunek ramowy,

  • szalunek ścienny wielkopłytowy,

  • stalowe rusztowania ramowe,

  • rusztowania modułowe MODEX,

  • deskowanie słupów,

  • kozły oporowe,

  • podpory ukośne.

Chcąc znaleźć najlepsze rozwiązanie dla swojej ekipy wykonawczej, można zwrócić się o poradę do ekspertów firmy Kris Bud, by stworzyć wydajne, trwałe i wysokie jakościowo konstrukcje, zachowując jednocześnie dobrą cenę i korzystne warunki współpracy.