Sezon letni to w Polsce znaczny wzrost temperatur. Wpływa to z kolei na komfort termiczny w pomieszczeniach budynków mieszkalnych, który jest niższy szczególnie we wnętrzach z ekspozycją na południe. Rozwiązaniem problemu jest montaż klimatyzacji – sprawdza się ona zarówno w biurach, jak i mieszkaniach czy domach. To właśnie w tych ostatnich instalowana jest coraz częściej, co podkreślają eksperci z firmy R.K. Chłód-Klim. Jakie korzyści daje taki układ?

Czy warto inwestować w klimatyzatory naścienne?

Zdecydowanie najczęściej wybieranym przez inwestorów typem jednostki chłodzącej jest klimatyzator naścienny. Urządzenia te umieszcza się w wybranych punktach pomieszczeń, biorąc pod uwagę charakterystykę eksploatacji wnętrz. Należy o tym pamiętać – bezpośrednio przy jednostce powietrze jest bardzo zimne i może powodować dyskomfort. Aby w sposób optymalny obniżyć temperatury w konkretnym pokoju w domu, klimatyzator dobrze jest zainstalować na ścianie w obszarze stosunkowo rzadko wykorzystywanym przez użytkowników budynku.

Odpowiednie rozwiązania w tym zakresie zaproponują specjaliści z firmy R.K. Chłód-Klim. Zajmują się oni profesjonalnym montażem klimatyzacji – także w domach jednorodzinnych. We wnętrzach takich obiektów jednostki naścienne są dobrym wyborem. Ich działanie można porównać do grzejników – najsilniejszy efekt chłodzenia odczuwalny jest przy samym urządzeniu, ale nadal jest ono skuteczne w obniżaniu temperatur w całym pomieszczeniu. Nowoczesne klimatyzatory tego typu dostępne w R.K. Chłód-Klim są dodatkowo wyposażone w opcję osuszania wnętrz, usuwania nieprzyjemnych zapachów i jonizacji powietrza. Sprawdzają się zatem w domach i z powodzeniem można w nie inwestować.

Jakie jeszcze klimatyzatory są dobre do domu?

Oprócz jednostek naściennych firma R.K. Chłód-Klim zajmuje się również montażem przypodłogowych urządzeń chłodzących. To atrakcyjne wizualnie rozwiązanie, które – jak sama nazwa wskazuje – instaluje się w niższej części pomieszczenia. Mają wysoką wydajność energetyczną, a zimne powietrze rozchodzi się dzięki nim szybko po całym wnętrzu. Muszą być jednak właściwie zamontowane i skonfigurowane, co należy zlecić firmie R.K. Chłód-Klim. Zajmuje się ona również instalacją jednostek kanałowych i kasetonowych.

Takie urządzenia zaleca się jednak do budynków komercyjnych. W domach jednorodzinnych wybór ogranicza się przeważnie do klimatyzatorów naściennych i przypodłogowych, ze wskazaniem na pierwszy typ jednostek. Można je z powodzeniem łączyć w zaawansowane systemy, czym także zajmuje się R.K. Chłód-Klim. Takie rozwiązanie funkcjonuje na zasadzie podłączenia wszystkich urządzeń wewnętrznych do jednostki zewnętrznej i w ten sposób bardzo efektywnego chłodzenia każdego z pomieszczeń w domu.