Projektując instalację elektryczną inwestor, a także użytkownicy powinni zdawać sobie sprawę, że żywotność jej wynosi średnio 15-20 lat. W starych domach, ze względu na inną technologię budowy trzeba dokonać jej wymiany np. z pomocą firmy Tomasza Blicharza. Dlaczego tak się dzieje? Co jest podstawowym wskazaniem do przeprowadzenia modernizacji elektryki w domu?

Co wpływa na żywotność instalacji elektrycznej?

Choć nie ma sztywnych przepisów skłaniających właścicieli domów do przeprowadzenia modernizacji instalacji elektrycznej, o tym, że jest to konieczne przez uprawnionych do tego typu prac specjalistów, np. z firmy Tomasza Blicharza, stanowi obowiązek utrzymania okablowania i całej infrastruktury w dobrym stanie technicznym. Przedsiębiorstwo to nie tylko projektuje je na potrzeby klientów indywidualnych i biznesowych, ale także zapewnia usługi modernizacyjne i serwisowe, rzetelnie oceniając konieczność dokonania wymiany komponentów sieci.

Przystępując do budowy instalacji elektrycznej, specjaliści zalecają dostosowanie jej do planowanego obciążenia, wraz z uwzględnieniem możliwości jej modernizacji w przyszłości.

Jak powinna przebiegać wymiana instalacji elektrycznej?

Biorąc pod uwagę olbrzymią ilość elektryki użytkowej wykorzystywanej praktycznie w każdym obszarze życia przez okrągłą dobę, dawne okablowania aluminiowe nie są stabilne z punktu widzenia komfortu codziennego użytkowania prądu. Wymiana przewodów na miedziane pozwala przywrócić bezpieczeństwo eksploatacji instalacji elektrycznej — bez ryzyka przepięć