Sprawnie działający system kominowy to gwarancja właściwej wymiany powietrza i odprowadzenia szkodliwych związków powstających w wyniku spalania. Nie należy zatem zapominać o jego okresowych przeglądach, czyszczeniu i naprawach. Kompleksowe usługi kominiarskie w tym zakresie oferuje specjalista z wieloletnim doświadczeniem - Krzysztof Aleksander Kozłowski. Sprawdź, czym zajmuje się zakład kominiarski z Otwocka!

Okresowe przeglądy instalacji kominowych, gazowych i wentylacyjnych

Instalacje kominowe, gazowe i wentylacyjne są objęte ścisłymi przepisami, które wskazują konieczność przeprowadzania okresowych przeglądów w celu sprawdzenia ich drożności i szczelności. Jakiekolwiek odstępstwo do normy w zakresie ich działania może bowiem skutkować szeregiem zdarzeń, groźnych dla zdrowia i życia użytkowników budynku. Przepisy prawa budowlanego wskazują, że przegląd kominiarski powinien być wykonywany przynajmniej raz w roku. Obowiązkiem tym są objęci wszyscy właściciele budynków mieszkalnych, wielorodzinnych, gospodarczych i przemysłowych, a także innych obiektów, w których zastosowano system kominowy i wentylacyjny lub instalację gazową.

Przegląd przewodów dymowych oraz grawitacyjnych przewodów spalinowych i wentylacyjnych może wykonać jedynie osoba o odpowiednich kwalifikacjach, czyli mistrz kominiarski. Krzysztof Aleksander Kozłowski podejmuje się takich zadań, jak kontrola szczelności instalacji oraz drożności przewodów, które są odpowiedzialne za sprawną wymianę powietrza. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, specjalista może podjąć się takich prac, jak czyszczenie przewodów kominowych, naprawa oraz odpowiednie uszczelnienie kanałów dymowych poprzez szlamowanie.

Montaż wkładów kwasoodpornych i frezowanie kominów

Jeżeli myślisz o modernizacji instalacji ogrzewania w swoim domu lub innym budynku za pomocą nowoczesnych urządzeń grzewczych, musisz także wybrać kominiarza, który zajmie się montażem odpowiedniego wkładu kominowego ze stali kwasoodpornej. Wkłady kominowe do nowoczesnych kotłów grzewczych często mają większą średnicę, niż ustandaryzowane przekroje kominów w starym budownictwie, dlatego przed montażem przewód kominowy należy właściwie przygotować.

Usługi Kominiarskie obejmują w takim wypadku frezowanie, które może przeprowadzić Krzysztof Aleksander Kozłowski. Takie działanie pozwoli na umieszczenie we wnętrzu komina odpowiedniego wkładu i zwiększy średnicę wewnętrzną przewodu kominowego. Frezowanie kominów ma jednak wiele innych zalet, przede wszystkim warto je przeprowadzić w celu poprawienia jakości przepływu spalin. Regeneracji komina nie można jednak przeprowadzić samodzielnie – tę usługę warto zlecić specjaliście z Otwocka, co da nam gwarancję szczelności i sprawności technicznej przewodu kominowego.