Blog Panoramy Firm

Kopalnia kruszyw – na co zwracać uwagę przy zakupie materiałów budowlanych?

Materiał partnera
2019-09-05
Kruszywa budowlane

Żadna inwestycja budowlana nie może zostać zrealizowana bez kruszyw budowlanych. Zarówno piasek, jak i żwir stanowią podstawę różnego rodzaju prac oraz produkcji betonu – niezbędnego materiału budowlanego. Kruszywa są ogólnodostępne w sprzedaży, a najlepszym ich źródłem są kopalnie kruszyw, a te zlokalizowane są na terenie całego kraju. O czym powinniśmy pamiętać, kupując w niej materiały budowlane?

Kruszywa wysokiej jakości

Bezpieczeństwo i trwałość konstrukcji budowlanych zależy w równym stopniu od jakości materiałów budowlanych oraz poprawnego wykonania projektu. Piaski i żwiry stanowią tu podstawę, bez której żadna inwestycja nie byłaby możliwa. Te kruszywa jednak nie wyczerpują w pełni oferty kopalni kruszyw. Zlokalizowane w pobliżu Gorzowa Wielkopolskiego i działające w kilku zakładach kopalnie surowców mineralnych Stężyca swoim klientom oferują swoim klientom różnego rodzaju kruszywa, wśród których wymienić należy:

  • piasek zasypowy;
  • piasek siany na sucho (0-3 mm);
  • piasek płukany (0-2 mm);
  • żwir (2-8, 8-16, 16-32 mm);
  • żwir drenażowy (16-50 mm);
  • tłuczeń;
  • kamień polny;
  • otoczaki;
  • glinę;
  • kruszywa łamane.

Nowością w ofercie firmy górniczej jest piasek płukany o uziarnieniu 0-1 mm uzyskiwany w odwadniaczu dwufrakcyjnym. Nowoczesne technologie i rozwinięty park maszynowy wpływają bezpośrednio na jakość wydobywanych kruszyw, dlatego wybierając żwirownię, zwracajmy uwagę na stosowane przez nią rozwiązania techniczne. Od nich zależy, czy żwirownia wykorzystuje w swej działalności procesy suche i mokre, a także jak szeroki zakres asortymentu oferuje. Ogromne znaczenie ma też doświadczenie w branży – warto korzystać z usług firm górniczych, które mają na rynku stabilną pozycję, co możemy łatwo zweryfikować.

Transport kruszyw budowlanych

Kruszywa na potrzeby inwestycji budowlanych kupowane są w dużych ilościach. Wiąże się to z koniecznością zapewnienia odpowiedniego transportu przy użyciu specjalistycznych pojazdów. Ogromnym ułatwieniem będzie wybór kopalni kruszyw położonej blisko miejscach budowy – dzięki temu przewóz materiałów budowlanych może zostać przeprowadzony szybko i sprawnie.

Zakłady należące do kopalni Stężyca, żwirownie; Różanki w gminie Kłodawa, Deszczno w bezpośrednim sąsiedztwie trasy S3, Pielice w gminie Strzelce Krajeńskie i Małuszów w gminie Sulęcin, położone są w korzystnej lokalizacji. Bliskość Gorzowa Wielkopolskiego i eksploatowanych złóż pozwala obniżyć koszty transportu kruszywa do prac prowadzonych w mieście i jego okolicy. Również mieszkańcy całego regionu lubuskiego współpracują z tą firmą właśnie ze względu na połączenie jakości i wygody w transporcie, jakie oferują poszczególne zakłady.

Opracowanie artykułu: