Planując remont centralnego ogrzewania lub też będąc w trakcie budowy obiektu przemysłowego, musisz liczyć się z koniecznością zakupu kotła. W zależności, jakim paliwem masz zamiar ogrzewać obiekt, niezbędne będzie dobranie nieco innego pieca. Możesz wybierać spośród kilku rodzajów kotłów, o których będziesz miał okazję dowiedzieć się więcej czytając ten artykuł.

Kocioł - jaki będzie najodpowiedniejszy?

Jak już wspomnieliśmy na samym początku odpowiedni kocioł jest niezbędny w każdym obiekcie, który nie jest ogrzewany gazem. To od rodzaju używanego paliwa zależy, na jaki rodzaj się zdecydujesz. Poniżej przedstawimy najpopularniejsze rozwiązania.

Pierwszym i dosyć często stosowanym rodzajem kotła jest kocioł na ekogroszek. Ten materiał grzewczy jest jednym z lepszych paliw stosowanych jako opał, a wszystko to dzięki jego właściwościom ekologicznym. Podczas jego spalania uwalnianych jest zdecydowanie mniej szkodliwych substancji do atmosfery. Decydując się na opalanie domu tego rodzaju opałem, warto zainwestować w kocioł RETO z palnikiem retortowym. Można w nich z powodzeniem wykorzystać biomasę, jak i miał. Tego rodzaju piec może zostać wyposażony w dodatkowy ruszt, na którym można spalać inny rodzaj opału.

Kolejną opcją są piece uniwersalne, które również mają wiele zwolenników. Można w nich wykorzystać:

  • węgiel
  • mieszanka węglowo-miałowa
  • drzewo
  • odpady suche i mokre.

Dzięki obecności wentylatora podmuchowego możliwe jest wspomaganie procesu spalania, a jego moc można swobodnie zmniejszać i zwiększać w zależności od rodzaju zastosowanego opału.

Trzecim rodzaje jest kocioł na biomasę. Biomasa może być podawana na specjalnych ładowarkach, jak i przez podajniki. Ich specjalistyczna technologia sprawia, że są wysoce ekologiczne, a co najważniejsze ich sprawność przekracza 90%. Najczęściej stosuje się je w zakładach przemysłu drzewnego, garbarni, jak i w rolnictwie i ogrodnictwie.

Kotły miałowe to czwarta możliwość i ostatnia, jaką zajmiemy się w tym artykule. Możesz je spotkać w obiektach handlowych, budynkach komunalnych, pawilonach, warsztatach, a także w szklarniach. Tak samo jak w przypadku kotłów na biomasę ich wydajność cieplna przekracza 90%. Kotły miałowe wyposażone są w szamotową wykładzinę paleniska oraz cyklonowy odpylacz spalin dzięki czemu posiadają certyfikat 5 klasy efektywności energetycznej.

Gdzie kupić wysokiej jakości kocioł przemysłowy?

Jeżeli poszukujesz dobrego kotła przemysłowego, koniecznie sprawdź ofertę firmy Koch. Dzięki wieloletniej działalności zdobyli doświadczenie na rynku, a ich produkty cieszą się uznaniem wśród klientów. W ofercie przedsiębiorstwa znajdziesz wspomniane rodzaje kotłów przemysłowych, jak i większość usług związanych z obróbką stali, w tym toczenie, frezowanie i wiercenie. Chcąc poznać szczegółową ofertę, wystarczy, że odwiedzisz stronę internetową producenta.