Beton od lat cieszy się niesłabnącą popularnością jako materiał budowlany i wykończeniowy. Dzieje się tak dzięki jego wytrzymałości i możliwości łączenia z innymi produktami. Coraz częściej staje się ważnym elementem aranżacji wnętrz mieszkań, domów i biur. Jeśli chcemy jednak wpłynąć na jego wygląd lub strukturę, wymaga odpowiednich narzędzi i sprzętu. Niezbędna jest również wiedza na temat tego, jak zachowa się podczas określonych prac.

W K.S. Diament o betonie wiemy wszystko

Prace budowlane niemal zawsze opierają się na betonie jako idealnym surowcu na fundamenty lub wzmocnienia. K.S. Diament to firma, która proponuje swoim klientom profesjonalną obróbkę tego materiału, aby móc wykorzystać go podczas rozmaitych zadań remontowych, stawiania budynków oraz wykończenia wnętrz. Do pracy wykorzystywane są najwyższej jakości maszyny oraz sprzęt, dzięki któremu możliwe jest dostosowanie działań do potrzeb klientów.

To, co wyróżnia przedsiębiorstwo na rynku to wykorzystanie podczas realizowania usług techniki diamentowej. Oznacza to bezudarowe prace: cięcie, wiercenie, które możliwe jest dzięki ogromnej wytrzymałości diamentu. Pracownicy stosują linę lub tarczę diamentową, które sprostają każdej powierzchni. Można nimi opracować beton, żelbet, cegły lub pustaki. Przyśpiesza to prowadzone działania budowlane, ale przydaje się również podczas prac rozbiórkowych lub remontowych, gdzie potrzebne jest usunięcie niewielkiej ilości poszczególnych elementów.

Jedną z podstawowych usług firmy, jaką można zamówić, jest wiercenie w betonie. To zabieg potrzebny podczas budowania konstrukcji i szkieletu budynków, mostów i wiaduktów. Jak mówi ekspert zatrudniony w firmie:

Technika diamentowa to innowacyjna metoda, która pozwala na bezpieczne i o wiele mniej hałaśliwe odwierty lub przewierty. Wiercimy otwory o różnych średnicach od 12 do 32 mm do nawet 1000 mm. Dzięki temu można w beton wpuścić stalowy pręt, elementy instalacji elektrycznej, gazowej, hydraulicznej, klimatyzacji lub wentylacji.

Poza szybkim efektem i gładkimi krawędziami otworów dodatkowo można liczyć na to, że beton nie będzie pękał podczas wiercenia. To obniża ryzyko strat finansowych i konieczności wymiany płyt czy cegieł.

Cięcie i kucie betonu oraz inne usługi

Firma oferuje również cięcie betonu piłami tarczowymi do głębokości około 0,5 metra oraz linią diamentową powyżej grubości 0,5 metra. Zainteresowaniem cieszy się również możliwość cięcia wylewek betonowych i asfaltowych, co jest niezbędne podczas prac budowlanych wokół domów jednorodzinnych, firm i zakładów.

Podczas remontu domów i budynków użyteczności publicznej konieczne może być kucie ręczne lub kucie mechaniczne posadzki. To ważny etap przygotowania powierzchni pod nową wylewkę, dlatego lepiej powierzyć to zadanie specjaliście. Podłoga to ważny element każdego pomieszczenia, dlatego klienci skorzystać mogą również z usługi frezowania i szlifowania posadzek betonowych. Popularne jest też szlifowanie ścian betonowych oraz wzmacnianie ścian i stropów taśmami węglowymi dla poprawy jakości konstrukcji budynku.