Deski drewniane to niezwykle popularny materiał budowlany, który od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Ich wszechstronność sprawia, że można je wykorzystać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Warto jednak wiedzieć, jakie rodzaje desek są dostępne na rynku oraz jakie są ich zastosowania, aby móc świadomie dokonać wyboru. Poniżej przedstawiamy kilka porad dotyczących desek podłogowych, tarasowych i elewacyjnych.

Jakie są zastosowania desek podłogowych i jak je wybrać?

Deski podłogowe to jeden z najważniejszych elementów wykończenia wnętrz. Przy wyborze odpowiednich desek warto zwrócić uwagę na rodzaj drewna, jego twardość oraz grubość. Warto również zwrócić uwagę na sposób montażu – deski mogą być klejone, przybijane lub montowane na systemie "klik". Wybór odpowiedniego rodzaju desek podłogowych wpływa na trwałość i estetykę wnętrza. Ważne jest również, aby drewno pochodziło ze sprawdzonych źródeł, takich jak tartak Ma-Drew. Klienci cenią tę firmę za wysoką jakość drewna, konkurencyjne ceny oraz terminowe dostawy.

Czym kierować się przy wyborze desek tarasowych?

Deski tarasowe to kolejny rodzaj desek, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Wykorzystywane są głównie na zewnątrz budynków, do budowy tarasów, balkonów czy też altan. Przy wyborze desek tarasowych warto zwrócić uwagę na ich odporność na warunki atmosferyczne oraz właściwości antypoślizgowe. Ponadto istotne jest również, aby deski były wykonane z drewna o odpowiedniej twardości, takiego jak np. modrzew czy dąb.

Jakie deski elewacyjne wybrać i jakie są ich zastosowania?

Deski elewacyjne to materiał stosowany na zewnątrz budynków, który pełni funkcję ozdobną oraz izolacyjną. Warto wybrać deski o odpowiedniej grubości oraz szerokości, aby zapewnić estetyczny wygląd elewacji oraz odpowiednią izolację termiczną. Deski elewacyjne mogą być wykonane z różnych gatunków drewna, jednak warto postawić na te o wysokiej jakości, takie jak oferowane przez tartak Ma-Drew.

Ma-Drew: Twój specjalista w obróbce drewna!

W ofercie tartaku Ma-Drew znajdują się również inne elementy drewniane niezbędne do budowy domów i innych konstrukcji. Wśród nich warto wymienić belki stropowe, łaty dachowe, kontrłaty, kantówki, krawędziaki czy krokwie. Firma produkuje również elementy niezbędne do montażu kompletnych więźb dachowych, takie jak belki, krokwi, wiązarów i innych elementów. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty Ma-Drew, która gwarantuje wysoką jakość oraz terminowe dostawy.