Aranżując sypialnię, pokój dzienny czy biuro, chcemy, aby wnętrze było schludne i funkcjonalne. Poszukując nowoczesnych rozwiązań dekoratorskich, coraz więcej osób rezygnuje z gotowych kompletów meblowych na rzecz mebli na wymiar. Zainteresowanie sztuką stolarską i tradycyjnymi metodami produkcji sprawiły, że ręcznie wykonywane przedmioty stały się obiektem pożądania właścicieli małych mieszkań, loftów i domów jednorodzinnych.

Meble na zamówienie – oryginalne i ponadczasowe

Meble wykonane w zakładzie stolarskim na indywidualne zamówienie to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wysoką jakość, solidność i niepowtarzalną formę wyrobów drewnianych. Meble tworzone przez doświadczonych rzemieślników, np. z zakładu usług stolarsko-ślusarskich Paweł Witkowski, to sposób na uzyskanie niepowtarzalnej zabudowy dostosowanej do kształtu pomieszczenia. Meble dostępne w sklepach sieciowych nie zawsze sprawdzą się w trudnych wnętrzach ze skosami i trudnymi do zagospodarowania wnękami. Projektując meble u stolarza można uwzględnić wszelkie nieregularności i znaleźć najbardziej funkcjonalny sposób ich zabudowy.

Meble u stolarza – pełna dowolność

Kolejną zaletą zamawiania mebli na wymiar jest możliwość precyzyjnego określenia typu drewna, rodzaju okuć czy koloru frontu. Klienci mają do wyboru zarówno rodzime, jak i egzotyczne gatunki drewna, dlatego z łatwością wybiorą odpowiednie kolory i fakturę. W zależności od preferencji meble mogą być stylizowane na wcześniejszą epokę lub posiadać minimalistyczne wykończenie.

Stolarz, wykorzystując ręczne narzędzia do obróbki drewna, nie jest ograniczony standardowymi formami i wymiarami przyjętymi przez sklepy sieciowe. Nawet najbardziej wymagające i nieustawne pomieszczenie może zostać zagospodarowane w sposób wykorzystujący cały skrywany potencjał. 

Efekt końcowy – wymagania jakościowe

Kupując meble u masowego producenta należy mieć świadomość, że oszczędność nie idzie w parze z jakością. W wielu przypadkach niska cena produktu to tylko część rzeczywistych kosztów. Niektóre sklepy mogą doliczyć koszty montażu, transportu oraz dodatkową gwarancję, skutkiem czego cena zwiększa się nawet o kilkadziesiąt procent. Porównując końcowe koszty różnice między zakupem mebli w sklepie i u stolarza są minimalne. Istotne różnice pojawiają się przy porównaniu jakości umeblowania. Meble od stolarza są dopracowane, wykonane z litego drewna i w pełni dopasowane do potrzeb klienta. Meble sieciowe stanowią natomiast gotowy produkt, który musimy przyjąć bez możliwości negocjacji. Wnioski końcowe nasuwają się same – meble na wymiar to kompleksowa odpowiedź na potrzeby wymagającego i świadomego swych oczekiwań klienta.