Tynkowanie powierzchni to jedna z podstawowych prac wykończeniowych, która pozwala na uzyskanie estetycznej, a zarazem ochronnej warstwy na ścianach. Wykonywana może być ona z zastosowaniem klasycznych narzędzi takich jak pace, kielnie i szpachle, jednak w przypadku tynkowania dużych powierzchni o wiele lepszym rozwiązaniem są specjalistyczne agregaty tynkarskie. Niestety, tak jak wiele innych urządzeń, ulegają mniej lub bardziej poważnym awariom. W przypadku usterki sprzętu, warto skorzystać z usług renomowanego przedsiębiorstwa Adler.

Dlaczego warto zakupić agregaty tynkarskie?

Tradycyjne narzędzia tynkarskie przechodzą do lamusa. Firmy remontowo-budowlane, chcąc przyśpieszyć progres prac, coraz częściej stawiają na specjalistyczne maszyny. Agregaty tynkarskie, bo i nich to mowa, służą do mechanicznego nakładania materiału w sposób ciągły w ramach tzw. technologii natryskowej. Nowoczesne modele pozwalają obrobić powierzchnie nawet do stu metrów kwadratowych dziennie, co przy klasycznej metodzie ręcznej jest wręcz nieosiągalne. Agregaty tynkarskie ceni się jednak nie tylko z powodu ich ponadprzeciętnej wydajności. Wysoka jakość aplikacji, mobilność, szerokie spektrum zastosowania, optymalizacja kosztów usług-wszystko to sprawia, że opisywane maszyny cieszą się coraz większą popularnością w branży wykończeniowej.

Jakie są główne przyczyny awarii agregatów tynkarskich?

Agregaty tynkarskie podobnie jak inne sprzęty mogą odmówić posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie. Zdaniem specjalistów, większość drobnych usterek wynika z nieprawidłowej eksploatacji maszyn. Częsty błąd stanowi np. stosowanie kabli zasilających o niewłaściwych przekrojach, które skutkują przegrzaniem się elementów elektrycznych sprzętu. Użytkownicy agregatu powinni też zadbać o parametry węża transportującego zaprawę. Przede wszystkim nie może być on zbyt długi, gdyż grozi to spadkiem ciśnienia w sieci zasilającej, a w konsekwencji automatycznym wyłączaniem się urządzenia. Jak tłumaczy przedstawiciel firmy Adler specjalizującej się w serwisowaniu agregatów:

Awaria agregatu nieraz ma związek z niepoprawnym czyszczeniem jego głównych komponentów. Stężała zaprawa zatyka zarówno miejsca przepływu materiału, jak i elementy ruchome, prowadząc do problemów z całym układem mieszająco-pompującym. Żywotność agregatu obniża ponadto proces mycia węży przy wykorzystaniu ciśnienia pompy ślimakowej. Taki zabieg pozbawia ją dobrego smarowania, przez co stalowy rotor generuje coraz więcej ciepła, prowadząc do szybszego zużycia się kluczowych podzespołów maszyny.

Profesjonalny serwis agregatów tynkarskich

W razie problemów z agregatem tynkarskim lepiej nie dokonywać napraw na własną rękę. Bez wiedzy, doświadczenia i narzędzi, takie postępowanie może bowiem jedynie pogorszyć sytuację. Optymalnym rozwiązaniem będzie zaś skorzystanie z usług profesjonalnego serwisu, chociażby firmy Adler. Przed pracownikami powyższego podmiotu, maszyny tynkarskie nie mają żadnych tajemnic, dzięki czemu poradzą sobie nawet z najbardziej poważną awarią. Korzystne ceny, szybki czas realizacji, fachowe doradztwo-wszystko to sprawia, że z oferty przedsiębiorstwa Adler skorzystały już dziesiątki klientów.