Decydując się na budowę lub remont dachu, z całą pewnością będziemy musieli znaleźć zaufaną i sprawdzoną firmę, której powierzymy to zadanie. Ofert usług dekarskich na rynku jest niesamowicie wiele, jednak niestety nie każdy fachowiec wykona powierzone mu zlecenie na najwyższym poziomie. Na co zatem zwrócić uwagę, aby znaleźć najlepszych specjalistów od usług dekarskich? Ten artykuł na pewno okaże się pomocny. Zapraszamy!

Dlaczego tak ważne jest znalezienie dobrego dekarza

Nieprawidłowości podczas remontu lub budowy dachu mogą mieć dla nas bardzo niekorzystne konsekwencje. Najczęstszą przyczyną błędów jest nieodpowiednie dopasowanie materiałów pokryciowych lub niedociągnięcia w montażu dachówki. Jak jednak te ewentualne pomyłki odbiją się na właścicielu posesji? Z całą pewnością poczuje je na własnej skórze. Szacuje się, że nieprawidłowy dobór pokryć dachowych i niedokładnie wykonany montaż mogą powodować ogromne straty ciepła w całym domu, sięgające nawet 25%. Nie tylko w pomieszczeniach będzie chłodniej, ale także pojawią się trudności w ogrzewaniu pokoi. Zapłacimy znacznie więcej pieniędzy, zużyjemy więcej energii, a efekty będą znikome. Chyba nikt z nas nie chciałby doświadczyć takiej sytuacji, dlatego warto dobrze poszukać i wybrać zaufaną firmę świadczącą usługi dekarskie.

Jak wybrać najlepszego dekarza

Aby wybrać dobrego dekarza, przede wszystkim musimy sprawdzić jego kompetencje oraz doświadczenie. Unikajmy osób prywatnych, które oferują usługi dekarskie, jednak w żaden sposób nie możemy zweryfikować ich umiejętności i wiedzy. Warto wybierać firmy, które są zarejestrowane w KRS oraz posiadają własną stronę internetową. Często publikowane są tam ich certyfikaty i uprawnienia oraz projekty realizowane do tej pory. Na tej podstawie będziemy mogli ocenić, czy jest to firma godna zaufania. Jeśli jakieś informacje nie są podane, zawsze warto zadzwonić i zapytać o dodatkowe kwestie. Pamiętajmy, że chodzi o budowę naszego dachu, więc nie polegajmy tylko na przeczuciach, ale przede wszystkim na rzeczowych danych.

Gdzie szukać usług dekarskich

Dobrym sposobem na znalezienie zaufanego dekarza mogą być opinie dostępne w internecie. Na forach tematycznych czy grupach na Facebooku klienci chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami z innymi. Na tej podstawie z całą pewnością będziemy w stanie znaleźć polecaną firmę świadczącą usługi dekarskie. Alternatywnym rozwiązaniem mogą być nasi znajomi, którzy niedawno remontowali dach lub budowli dom. Na pewno będą na ten temat na bieżąco. Idealnym przykładem przedsiębiorstwa godnego polecenia jest P.H.U. Rom-faust Romeo Faustmann z Bydgoszczy. Mają oni wieloletnie doświadczenie w branży, a do każdego zlecenia podchodzą indywidualnie. Takie połączenie daje najlepsze efekty.