Działasz w branży energetycznej, budowy maszyn i urządzeń przemysłowych, a może przesyłania mediów i szukasz rur stalowych i profili zamkniętych w dokładnie takich ilościach jakich potrzebujesz? Najlepsi producenci oferują usługę cięcia na długości ścisłe zgodnie ze specyfikacją klienta, gwarantując niską tolerancję błędu. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na czym polega cięcie rur na długości ścisłe oraz co w tym zakresie oferują najlepsze firmy.

Czym jest cięcie rur na długości ścisłe?

Cięcie rur na długości ścisłe polega na precyzyjnym przycinaniu rur na określoną długość. Proces ten wymaga wiedzy i doświadczenia, aby zapewnić najlepsze wyniki. Zazwyczaj wykonywany jest za pomocą specjalistycznego sprzętu, takiego jak piła taśmowa. Jak dodaje ekspert:

Cięcie rur na długości ścisłe jest często wymagane przez podmioty działające w przemyśle, szczególnie w przypadku konieczności wykorzystania elementów wymagających zachowania precyzyjnych wymiarów. Są to między innymi firmy działające w następujących branżach: budowa maszyn i urządzeń przemysłowych, przesyłanie mediów, chemia i petrochemia, energetyka, budowa konstrukcji stalowych i przemysł morski.

Najlepsze firmy wykonują zarówno cięcia na długości ścisłe pojedyncze, jak i seryjne oraz gwarantują niską tolerancję błędu na długości w przedziale nawet 0/+2 mm.

Jak przebiega cięcie na długości ścisłe?

Cięcie na długości ścisłe musi odbywać się za pomocą specjalistycznych narzędzi, umożliwiających pełną regulację wszystkich parametrów cięcia, dzięki czemu wykonawca jest w stanie zrealizować zlecania wymagające największej precyzji. Producent rur stalowych Unitube wykorzystuje do tego celu automatyczne i półautomatyczne piły taśmowe. Ma do dyspozycji aż sześć stanowisk, dzięki czemu oferuje wykonanie długich serii w możliwie jak najkrótszym czasie. Za pomocą pił można realizować zlecenia cięcia rur o średnicy do 813,0 mm oraz profili zamkniętych o przekroju do 500x500 mm i o dowolnej grubości ścianki.

Cięcie na długości ścisłe na piłach taśmowych przebiega następująco: materiał umieszcza się na stacji roboczej, gdzie jest on przytrzymywany przez przyssawkę. Następnie, aby wykonać cięcie, do stacji roboczej wprowadza się i włącza piłę taśmową. Taśma ściera się po materiale, przecinając go. Gdy cięcie zostanie zakończone, piła taśmowa jest wyłączana, a materiał wyjmuje się ze stacji roboczej. Na koniec produkt jest kontrolowany za pomocą miernika, aby upewnić się, że cięcie zostało wykonane na odpowiedniej długości.