Wraz z biegiem lat wnętrze naszego domu ulega stopniowemu niszczeniu. Różne uszkodzenia widoczne są niestety także na drewnianym parkiecie. Firma Parkiet-Sun Adam Bartosik oferuje renowacje drewnianych podłóg, w skład której wchodzi cyklinowanie, lakierowanie i olejowanie. Jak wygląda proces odnawiania parkietu i co jeszcze znajduje się w ofercie firmy? Odpowiadamy!

Na czym polega cyklinowanie drewnianej podłogi?

Podłogi z drewna cieszą się dużą popularnością, gdyż nadają wnętrzu stylowy charakter i są bardzo wytrzymałe, dlatego mogą zdobić wnętrze domu przez długie lata. Jeśli chcemy, aby drewniane podłogi długo nam służyły musimy o nie odpowiednio dbać. Jednym z zalecanych działań jest ich regularne cyklinowanie, które polega na celowym usunięciu wierzchniej warstwy drewnianej podłogi. Nie pozbywamy się jednak czystego drewna, a jedynie warstwy pokrytej lakierami ochronnymi oraz innymi środkami zabezpieczającymi. Do wykonania tego procesu używana jest specjalna maszyna nazywana cykliniarką. Przedstawiciel firmy Parkiet-Sun dodaje:

Po usunięciu wierzchniej, zniszczonej warstwy podłogi ukazuje się nam piękna i nienaruszona faktura drewna, którą następnie poddajemy ponownemu zabezpieczeniu specjalnymi środkami ochronnymi i pokryciu lakierem. Cyklinowanie podłóg powinno się wykonywać regularnie, co kilka lat.

Cyklinowanie drewnianego parkietu pozwala pozbyć się trwałych zabrudzeń, nierówności, rys i przede wszystkim jego koszt jest zdecydowanie mniejszy niż koszt wymiany całej podłogi.

Co jeszcze znajduje się w ofercie firmy Parkiet-Sun Adam Bartosik?

Przedsiębiorstwo świadczy profesjonalne i kompleksowe usługi w zakresie układania parkietu od podstaw, renowacji oraz konserwacji parkietu. Omawiane wcześniej cyklinowanie jest jednym ze sposobów renowacji, natomiast jako skuteczny sposób konserwacji, firma wykonuje lakierowanie oraz olejowanie podłóg. Wszystkie te zabiegi mają na celu usunięcie rys i ubytków oraz zabezpieczenie parkietu przed ponownymi uszkodzeniami.

Firma Parkiet-Sun Układanie i Cyklinowanie Parkietu Adam Bartosik zajmuje się również przekładaniem oraz polerowaniem parkietu. Kadra pracownicza firmy to zespół doświadczonych ekspertów, którzy do wykonania powierzonych im zleceń podchodzą bardzo rzetelnie. Dodatkowo możemy liczyć na ich fachowe doradztwo. Decydując się na współpracę z firmą Parkiet-Sun Adam Bartosik mamy gwarancję dobrze wykonanej usługi, owocnej współpracy oraz terminowego wykonania zlecenia.