Twoje auto ucierpiało w kolizji drogowej i musiałeś oddać je do warsztatu? A może chwilowo nie możesz pozwolić sobie na zakup samochodu, lecz nie wyobrażasz sobie dojeżdżać do pracy tramwajem? Mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie na każdą z tych okoliczności – najem krótkoterminowy z firmy Lex Auto. Czym jest i dlaczego warto z niego skorzystać?

Czym jest krótkoterminowy najem samochodu?

Najem krótkoterminowy to idealna propozycja dla osób, które okresowo nie dysponują własnym samochodem. Polega na wypożyczeniu wybranego modelu auta na określony czas. Tego typu usługi oferują wypożyczalnie, których w Polsce sukcesywnie przybywa. Jedną z nich jest firma Lex Auto. Jej siedziba znajduje się w Szczecinie.

O najmie krótkoterminowym możemy mówić wtedy, gdy okres jego trwania wynosi od 1 do 30 dni. Jeśli zechcesz wypożyczyć auto na dłużej, korzystniej będzie, gdy zdecydujesz się na najem długoterminowy. Możesz wówczas liczyć na indywidualne rozliczenie kosztów usługi. W przypadku najmu krótkoterminowego płacisz taką samą kwotę za każdy dzień użytkowania pojazdu.

Zalety najmu krótkoterminowego

Z najmu krótkoterminowego możesz skorzystać zawsze wtedy, gdy odczujesz taką potrzebę np. kiedy Twoje auto się popsuje czy kiedy będziesz na wakacjach. Masz możliwość wypożyczenia dokładnie takiego samochodu, o jakim zawsze marzyłeś, a w dodatku nie poniesiesz żadnych opłat związanych z jego utrzymaniem i serwisem. Krótkoterminowy wynajem samochodu daje również szansę na dokładne przetestowanie modelu, który zamierzasz kupić. Podczas jazdy testowej nie zawsze zdołasz wychwycić wszystkie zalety i wady pojazdu. Użytkując go nieco dłużej, możesz wyrobić sobie o nim dość jednoznaczne zdanie.

… i jeszcze trochę zalet

Warto dodać, że dobra wypożyczalnia podstawi wybrane przez Ciebie auto pod wskazany adres. Nie będziesz musiał fatygować się do siedziby firmy, by podpisać umowę. To duża wygoda i oszczędność czasu. Samochody przeznaczone pod wynajem są regularnie serwisowane, by zapewnić klientom bezpieczeństwo i maksymalny komfort jazdy. Nie musisz obawiać się, że otrzymasz niesprawne auto. A jeśli po drodze przytrafi Ci się jakaś awaria, nie poniesiesz kosztów naprawy. Co więcej, niektóre wypożyczalnie oferują wynajem auta wraz z kierowcą, co jest znakomitym rozwiązaniem dla osób, które nie mają prawa jazdy, lub które mają małe doświadczenie za kółkiem.

Profesjonalna wypożyczalnia

Wypożyczalnia Lex Auto działa na terenie Szczecina i oferuje wynajem pojazdu posiadającego pełen pakiet ubezpieczeń. Flota aut jest bardzo szeroka, więc każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, jeśli potrzebuje podróżować na terenie województwa zachodniopomorskiego. W ofercie jest także wynajem długoterminowy oraz bezpłatny z OC sprawcy wypadku. Firma udziela porad w niezbędnej dokumentacji, by cały proces przebiegł tak sprawnie, jak to możliwe.