Metal to surowiec powszechnie wykorzystywany m.in. jako materiał konstrukcyjny w budownictwie oraz jako surowiec do produkcji maszyn. Aby nadać mu pożądany kształt, poddaje się go obróbce. Jedną z form obróbki metali jest spawanie, czyli ich łączenie. Profesjonalne usługi spawania oferuje przedsiębiorstwo Metal Service, którego siedziba znajduje się w miejscowości Dziarnówko położonej na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Sprawdź, na czym polega spawanie i jakie są jego metody.

Spawanie metalu – na czym polega?

Spawanie metalu wykonywane przez specjalistów firmy Metal Service polega na łączeniu surowców przy pomocy ciepła. Podczas procesu spawania metale zostają nagrzanie i stopione w miejscu łączenia. Spawanie może zostać wykonane bez spoiwa łączącego lub z jego dodatkiem. Przedstawiciel przedsiębiorstwa Metal Service dodaje:

Celem spawania metali jest osiągnięcie ich trwałego połączenia.

Jak wcześniej wspomniano, proces ten odbywa się przede wszystkim przy pomocy ciepła, jednak trwałe połączenie można osiągnąć także za pomocą nadtapiania oraz wykorzystania specjalnych środków spawalniczych. Kadra pracownicza firmy Metal Service to doświadczeni specjaliści, którzy umieją dobrać odpowiednią technikę spawania, aby osiągnąć maksymalną trwałość połączenia.

Metody spawania metalu

Firma Metal Service dysponuje urządzeniami, dzięki którym możliwe jest wykorzystywanie różnych metod spawania. Jedną z najpopularniejszych, a co za tym idzie, najczęściej wykorzystywanych metod spawania metali jest spawanie łukowe. W tej technice wykorzystuje się działanie bardzo wysokiej temperatury, która wynosi minimum 3000° C. Dzięki spawaniu łukowemu możliwe jest łączeni naprawdę dużych metalowych części. Specjaliści przedsiębiorstwa Metal Service wykorzystują także techniki spawania w osłonach gazowych: MIG, MAG oraz TIG. Polegają one na użyciu do spawania łuku elektrycznego, w którym topiony jest zarówno materiał spajany, jak i spajający. Wśród innych metod spawania wykorzystywanych przez firmę z okolic Iławy możemy wyróżnić także spawanie hybrydowe, plazmowe, żużlowe, termitowe oraz elektronowe.

Eksperci przedsiębiorstwa Metal Service specjalizują się również w innych metodach obróbki metali. Zajmują się oni m.in. frezowaniem, toczeniem, szlifowaniem, regeneracją oraz hartowaniem metalu. Firma swoje usługi kieruje zarówno do klientów prywatnych, jak i dużych przedsiębiorstw. Metal Service gwarantuje wysoką jakość świadczonych usług oraz atrakcyjne warunki współpracy.