Każdemu właścicielowi magazynu zależy na tym, aby na hali panował porządek. Dobrze posegregowane artykuły to przede wszystkim ekspresowa i bezproblemowa praca, a wysokiej jakości produkty do składowania towarów gwarantują nie tylko wygodną pracę, ale również bezpieczeństwo. Czym są kosze Gitterbox i kiedy będą lepszym rozwiązaniem niż klasyczne nadstawki do palet?

Czym są kosze Gitterbox?

Kosze Gitterbox to nic innego jak dostosowane do wymiarów palet kosze wykonane z mocnego drutu. Ich narożniki mogą być dodatkowo wzmocnione, dzięki czemu kosze są odporne na obciążenie i nie zepsują się nawet wtedy, kiedy będą w całości załadowane ciężkimi towarami. Pamiętaj, że możesz natknąć się na kosze różnej jakości. Nie tylko te wytrzymałe, ale również takie, które będą wyprodukowane ze zbyt cienkiego drutu i mogą ulec zniszczeniu już po pierwszym użyciu. Żeby mieć pewność, że kosze będą wytrzymałe i posłużą latami, zaopatruj się u profesjonalistów np. w Śląskich Składach Palet, które znajdują się w Katowicach.

Jakie mają zalety?

Nie bez powodu kosze Gitterbox zdobyły tak dużą popularność wśród właścicieli magazynów, sklepów i zakładów produkcyjnych. Wśród ich największych zalet można wymienić:

  • Uniwersalność – oczka koszy mogą być różnej wielkości, dlatego sprawdzą się w przypadku niemal każdego artykułu. Od pudełek zbiorczych po drobnicę, którą trudno przechowywać na paletach.
  • Bezpieczeństwo produktów – kosz zapewnia nie tylko stabilność towarów, ale również chroni ich zewnętrzne części przed uszkodzeniem.
  • Trwałość – metal to materiał trwały, odporny na działanie szkodliwych czynników środowiska (np. wilgoć) oraz uszkodzenia mechaniczne.
  • Lekkość – cienki i mocny drut sprawia, że mimo wielkości i wytrzymałości, kosze Gitterbox są stosunkowo lekkie. Nie mają dużego wpływu na masę załadowanej palety.

Wszystkie te zalety sprawiają, że metalowe kosze już na stałe wpisały się jako obowiązkowe wyposażenie magazynów.

Kiedy wybrać je zamiast nadstawek?

Zaletą, o której nie było wyżej wspomniane jest również transparentność koszy Gitterbox. W przeciwieństwie do drewnianych nadstawek umożliwiają one szybką identyfikację składowanych towarów. Kosze Gitterbox mogą być stosowane zarówno w formie nadstawki, jak i samodzielnie, co można zauważyć np. w supermarketach, gdzie w metalowych koszach przechowuje się różnego rodzaju drobne artykuły na sprzedaż np. bieliznę, książki lub inne drobne produkty. Kosze mogą być obudowane z każdej strony, również od góry, co dodatkowo zabezpiecza artykuły w magazynach przed kradzieżą.