Budowa domu jednorodzinnego, siedziby firmy czy też budynku użyteczności publicznej – każdy ten proces wiąże się nie tylko ze sporym wydatkiem, ale przede wszystkim z koniecznością czuwania nad jego poprawnością. Na szczęście ten obowiązek można powierzyć specjalistom zajmującym się sprawowaniem nadzoru autorskiego. Doświadczonych profesjonalistów można znaleźć w firmie Instaleko z Koszalina.

Na czym polega nadzór autorski podczas budowy?

Specjalista, który zajmuje się sprawowaniem nadzoru autorskiego, przede wszystkim czuwa nad zgodnością wszelkich procesów budowlanych z założeniami projektowymi, kontrolując przy tym zarówno zgodność rozwiązań technicznych, jak i prawidłowość użytych materiałów budowlanych. To jednak nie koniec jego zadań, ponieważ zalicza się do nich również bieżące konsultowanie z inwestorem ewentualnych rozwiązań zamiennych, jeśli zachodzi taka potrzeba. Warto wiedzieć również o tym, że specjalista od nadzoru autorskiego zajmie się także wypełnieniem niezbędnej dokumentacji. Co więcej, rozwieje wszelkie wątpliwości inwestorów, które mogą pojawić się na poszczególnych etapach budowy.

A kiedy już przyjdzie moment na odbiór obiektu, osoba sprawująca nadzór autorski weźmie w nim udział, zawczasu dbając o to, by przebiegł pomyślnie. Nie da się więc ukryć, że ten proces to nie tylko pewność tego, że proces budowy przebiega zgodnie z uwzględnieniem założeń projektowych i z przestrzeganiem wszelkich norm budowlanych – to przede wszystkim ogromne odciążenie inwestora, który nie musi zajmować się żadnymi formalnościami czy też rozwiązywaniem bieżących problemów, o które na placu budowy przecież nietrudno. Co ciekawe, powierzenie nadzoru autorskiego fachowcom to również źródło oszczędności, wszak złe decyzje mogą naprawdę sporo kosztować.

Komu warto powierzyć sprawowanie nadzoru autorskiego?

Sprawowanie nadzoru autorskiego warto powierzyć firmie Instaleko, której siedziba znajduje się w Koszalinie, przy ulicy ul. Morskiej 4B/8. Zaletą tej firmy jest nie tylko doświadczenie, ale przede wszystkim kompleksowość świadczonych usług – klienci w jednym miejscu znajdą specjalistów zarówno od sprawowania nadzoru autorskiego czy inwestorskiego, jak i od projektowania oraz kierowania przebiegiem budowy. Co więcej, firma Instaleko wyróżnia się terminowością, a także znajomością struktur urzędowych, dzięki którym załatwienie wszelkich formalności będzie szybkie i zgodne z przepisami prawa. Zdecydowanie warto skorzystać z jej usług.