Do najczęściej wybieranych artykułów BHP zdecydowanie zalicza się odzież ochronną. Jest ona wykorzystywana w wielu branżach, w których niezbędne jest zadbanie o zabezpieczenie ubrań pracowników przed konkretnymi substancjami czy innymi czynnikami powodującymi np. problematyczne zabrudzenia. Jakie zatem konkretnie typy odzieży ochronnej znaleźć można w sklepie z artykułami BHP?

Zabezpieczenie przed wodą i zimnem

Jedną z najczęściej spotykanych substancji na wielu stanowiskach np. w zakładach przemysłowych lub produkcyjnych jest woda. Konwencjonalne materiały wykorzystane do produkcji ubrań nasiąkają cieczą, co sprawia, że korzystanie z nich jest niekomfortowe. Z tego względu w sklepach z artykułami BHP można zakupić specjalistyczną odzież ochronną wodoodporną. Kurtka przeciwdeszczowa dla osób pracujących na zewnątrz czy fartuch wodochronny dla przemysłu mięsnego to niektóre z propozycji, które znacząco ułatwiają pracę w zawodach będących bezpośrednio narażonych na działanie wody.

Kolejnym czynnikiem wymagającym zastosowania odpowiedniej odzieży ochronnej jest niska temperatura. Związane są z nią przeważnie zawody, które wymagają wielogodzinnej pracy w trudnych warunkach zewnętrznych. Również jednak i w tym zakresie szerokim asortymentem dysponuje Hurtownia BHP Partner w Poznaniu – sklep ten dla swoich klientów przygotował m.in. ocieplane kurtki, bezrękawniki, komfortowe bluzy polarowe czy kalesony termoaktywne. Taka odzież ochronna daje możliwość kompleksowego zabezpieczenia przed przenikającym, utrudniającym funkcjonowanie zimnem.

Niezwykle istotna odzież ochronna

Niektóre z zawodów wymagają zachowania maksymalnej sterylności. Czystość i porządek w miejscu pracy są kluczowymi kryteriami, które przekładają się też na zastosowaną odzież ochronną. Dla takich stanowisk przewidziane są elementy specjalistycznej garderoby w kolorze białym. Ochronna odzież biała to kolejny już zatem element rozbudowanej oferty dobrych sklepów z artykułami BHP.

Proponują one swoim klientom również odzież ostrzegawczą. Doskonale sprawdza się ona wszędzie tam, gdzie pracownik musi być dobrze widoczny przez inne osoby. Odzież ochronna ostrzegawcza wykorzystywana jest np. na budowach, przy pracach drogowych czy w różnego rodzaju zakładach przemysłowych. Uzupełnieniem szerokiego asortymentu w tym zakresie jest odzież letnia. Przygotowane na cieplejsze dni ubrania ochronne dają możliwość wydajnego pracowania nawet przy wysokich temperaturach. Jest to niezwykle istotne i zapewnia maksymalny komfort przy realizacji poszczególnych zadań na stanowiskach operujących w takich właśnie warunkach. Warto pamiętać, by przy zakupie odzieży ochronnej każdego typu wybrać ofertę sprawdzonego sklepu z artykułami BHP – nie tylko będzie on w stanie dostarczyć każdy jej rodzaj, ale zagwarantuje również wysoką jakość wykonania.

BHP Partner oferuje szeroki wybór odzieży roboczej i ochronnej, a także obuwia roboczego. Firma specjalizuje się w dostarczaniu odzieży i akcesoriów dla pracowników różnych branż, takich jak budowlana, chemiczna czy przemysłowa. W ofercie znajdziesz m.in. t-shirty, kurtki, spodnie oraz kamizelki ostrzegawcze. BHP Partner oferuje także różne modele obuwia roboczego, takie jak półbuty ochronne, sandały robocze, trzewiki ochronne, obuwie gumowane, obuwie zimowe ocieplane i antyelektrostatyczne. W asortymencie znajdziesz także czyściwa przemysłowe, środki czystości, płyny do dezynfekcji, okulary robocze oraz kaski. Zapraszamy do zakupów.