Wykrojniki to niezbędne w branży poligraficznej narzędzia. Umożliwiają one bowiem wycinanie dowolnych kształtów z określonych materiałów, chociażby tektury falistej. Niestety, podobnie jak inne urządzenia, również i one ulegają mniej lub bardziej poważnym usterkom. W razie kłopotów z wykrojnikiem, warto skorzystać z usług przedsiębiorstwa Laser Line, które zapewnia kompleksowe usługi serwisowe.

Do czego służą wykrojniki poligraficzne?

Masowa produkcja opakowań wymaga zastosowania narzędzi o ponadprzeciętnej wytrzymałości. Do takich zaliczamy bez dwóch zdań wykrojniki poligraficzne, czyli specjalne matryce zaprojektowane przy pomocy oprogramowania komputerowego. Bazują one precyzyjnie zamontowanych nożach tnących, które pozwalają na sztancowanie, zginanie oraz perforowanie określonych materiałów. Wykrojniki poligraficzne sprawdzą się zarówno przy obróbce kartonu, jak i tektury falistej, folii samoprzylepnej, gąbki czy wielu tworzyw syntetycznych. Dzięki nim powstają zatem pudełka, teczki, naklejki bądź wizytówki, które łączą funkcję użytkową i dekoracyjną. Wykrojniki do maszyn sztancujących sprawdzą się przy wycinaniu nawet najbardziej skomplikowanych kształtów. Co więcej, zapewniają one stuprocentową powtarzalność wzoru i zachowanie wysokich standardów wykrawanych materiałów.

Kompleksowy serwis wykrojników poligraficznych

Wykrojniki poligraficzne stanowią nieodłączny element między projektem a gotowym opakowaniem. Według szacunków, prawidłowy zaprojektowany przyrząd jest w stanie wyciąć nawet milion arkuszy i to bez utraty swoich pierwotnych właściwości. Wiele jednak zależy od oraz od rodzaju sztancowanego materiału oraz umiejętności operatora maszyny, który w skrajnych przypadkach może doprowadzić do uszkodzenia sprzętu. Tak też się stanie, gdy pracownik zakładu ustawi on zbyt dużą siłę nacisku na arkusz.

W razie kłopotów z wykrojnikiem, warto skorzystać z usług wyspecjalizowanych punktów. Do podmiotów godnych polecenia, zaliczamy bez dwóch zdań łódzką firmę Laser Line, która dysponuje wykwalifikowaną kadrą oraz nowoczesnym zapleczem technicznym. Jak podkreśla jej przedstawiciel:

Serwis wykrojników stanowi konieczność, gdy materiały są wycinane w sposób mało precyzyjny, a na ich krawędziach pojawiają się niepożądane efekty. Taki stan może wynikać ze zbyt długiej eksploatacji noży, nieumyślnego uszkodzenia przyrządu bądź niepoprawnej produkcji narzędzia względem projektu bazowego.

Przedsiębiorstwo Laser Line dokłada wszelkich starań, aby naprawa wykrojników przebiegła jak najszybciej, dzięki czemu zakłady poligraficzne nie są narażone na zbędne przestoje, a co za tym idzie - straty finansowe. Kadra podmiotu zajmie się zarówno wymianą noży tnących czy regeneracją tłoczników, a w razie potrzeby przeprowadzi także niezbędne modyfikacje w zakresie konstrukcyjnym.