Usługi szklarskie najczęściej utożsamiane są z koniecznością wymiany zbitej szyby w oknie. To oczywiście jedna z podstawowych usług realizowanych przez szklarzy, jednak renomowani specjaliści działający w tej branży są również w stanie przygotować na życzenie klienta wiele innych wyrobów ze szkła. Są to chociażby lustra, kabiny prysznicowe czy wysokiej jakości zabudowy. Co jeszcze obejmuje szeroki asortyment?

Szkło w wielu wydaniach

Ze względu na swój estetyczny wygląd i możliwości w zakresie obróbki szkło wykorzystywane jest m.in. jako materiał do wykonania szyb. Szklenie okien należy zlecić renomowanemu zakładowi szklarskiemu, który będzie w stanie przygotować szybę zgodnie z podanymi przez klienta wymiarami, co pozwoli na jej idealne dopasowanie do okna. Tego typu usługi szklarskie obejmują jednak nie tylko konwencjonalne szyby stosowane w budynkach mieszkalnych, np. domach. Specjalista jest bowiem w stanie wykonać również szklenie witryn sklepowych czy nawet drzwi.

Warto wspomnieć również o możliwości zastosowania różnego rodzaju szkła. Intensywna eksploatacja wymienionych elementów zwiększa ryzyko uszkodzenia szklanych powierzchni, dlatego dobrym rozwiązaniem w takim wypadku jest użycie szkła hartowanego. Wyroby z tego materiału jest w stanie przygotować zakład szklarski AR-Glass, którego rozbudowana oferta obejmuje również możliwość wykonania kabiny prysznicowej na zamówienie. Zabudowa narożna czy tzw. parawan w połączeniu z drzwiami podwójnymi lub pojedynczymi z pewnością doskonale prezentować będą się właśnie dzięki efektownym, wykonanym na wymiar przeszkleniom.

Wewnątrz i na zewnątrz

Elementy szklane nierzadko są ozdobą wnętrz pomieszczeń. Dobry szklarz jest w stanie przygotować różnej wielkości akwaria, które doskonale będą sprawdzać się przy hodowli ryb lub np. żółwi. Ciekawym rozwiązaniem jest stworzenie pełnej zabudowy meblowej pod akwarium o indywidualnych wymiarach. Do usług renomowanych zakładów szklarskich zalicza się też druk na szkle. Ta nowoczesna metoda daje możliwość wykonania niezwykle efektownych przeszkleń stosowanych np. w kuchniach.

Ze szkła wykonuje się również balustrady, które będą stanowić element zabezpieczający zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i w części zewnętrznej obiektu. Materiał ten doskonale nadaje się do tworzenia wymyślnych daszków szklanych, gablot, a nawet schodów. Dzięki sporym możliwościom w zakresie obróbki, profesjonalne zakłady szklarskie mogą w niemal dowolny sposób modyfikować wygląd elementów przygotowanych ze szkła. Warto zatem zdecydować się na zamówienie wyrobów u dobrego szklarza – zagwarantuje on realizację nawet najbardziej skomplikowanych przeszkleń.