Blog Panoramy Firm

Nowoczesne metody hydro i termoizolacji

Materiał partnera
2019-05-08
Nowoczesne metody ocieplania poddasza

Choć budowa domu jest marzeniem wielu ludzi, rzadko kto zdaje sobie sprawę z tego, jak proces ten może być wymagający. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Nie tylko tych związanych z wyglądem budynku, ale przede wszystkim tych, od których zależało będzie zachowanie budynku pod względem termiki. Nowoczesna technologia budowlana umożliwia zastosowanie w tym zakresie zastosowanie nowych rozwiązań. O czym konkretnie mowa?

Pianka PUR – izolacja fundamentów

Coraz większym zainteresowaniem ze strony inwestorów cieszy się pianka PUR. Jest to materiał charakteryzujący się doskonałymi parametrami technicznymi, łatwością montażu oraz świetnym stosunkiem ceny do jakości. Dlatego właśnie tak dobrze sprawa się przy izolacji fundamentów. O tym, że wilgoć potrafi przysporzyć wielu problemów, nie trzeba przekonywać nikogo. Fundamenty w sposób wyjątkowy narażone są nie tylko na wilgoć znajdującą się w ziemi, ale również na oddziaływanie wód gruntowych. Degradacja fundamentów na skutek działania wilgoci może przyczynić się do osiadania całej konstrukcji, a co za tym idzie, powstawania wyraźnych i niezbyt przyjemnych dla oka pęknięć. Zarówno w przestrzeni wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Zamkniętokomórkowa pianka poliuretanowa w przeciwieństwie do standardowych rozwiązań izolacyjnych charakteryzuje się właściwościami hydroizolacyjnymi.

Niemniej jednak sam nawet najlepszy materiał jest niczym bez jego właściwego położenia. Aby mieć pewność, że prace izolacyjne zostaną przeprowadzone z troską o najmniejszy nawet detal, warto w tej kwestii zaufać najbardziej renomowanym wykonawcom. Zdecydowanie należy do nich firma Speed Pur, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia inwestorom kompleksowe wsparcie w zakresie izolacji budynków. Co jeszcze znajduje się w ofercie specjalistów?

Pianka PUR – izolacja poddasza

Niezwykle ważnym elementem, jeżeli chodzi o zachowanie odpowiedniej termodynamiki budynku, jest właściwe zaizolowanie poddasza. Ciepło zawsze będzie uciekało ku górze, a jak wiadomo, praw fizyki nie da się zmienić. Dlatego właśnie, aby inwestycje poczynione w trzyszybową stolarkę okienną nie poszły na marne, warto dokładnie przemyśleć zagadnienia związane z izolacją poddasza.

Natryskowo nanoszona pianka poliuretanowa zapobiega tworzeniu się mostków cieplnych, a co za tym idzie nadmiaru wilgoci. Ważną cechą pianek PUR jest również doskonałe zabezpieczenie akustyczne. Dzięki temu osoby przebywające w pomieszczeniach na poddaszu nie są narażone na uciążliwy hałas dobiegający z zewnątrz.