Drzwi wejściowe oraz wewnętrzne w większości produkowane są z blach aluminiowych, płyt drewnopodobnych lub też z drewna klejonego. Mowa zatem o materiałach, które na ogół wybierane są przy seryjnej produkcji średniej jakości stolarki drzwiowej. Każdy, kto chce jednak postawić na mocarne drzwi o niepowtarzalnej estetyce, powinien skierować wzrok na ofertę STOLARNI GLAMOWCY z miejscowości Bukowiec, która oferuje wyroby z drewna litego. Dlaczego to właśnie ten surowiec warto wybrać?

Lite drewno, czyli wysokiej klasy materiał na drzwi

Pod pojęciem litego drewna kryje się surowiec do produkcji mebli, schodów czy też drzwi, który w 100% składa się z czystego materiału drzewnego. Potwierdzają to stolarze STOLARNI GLAMOWSCY, którzy dodają, że lite oznacza w stolarstwie swoisty synonim żywotności, odporności na uszkodzenia, wysokiej jakości oraz monolityczności. Tym samym wyroby tworzone z takiego drewna wyróżniają się klasą wykonania – są naturalne, precyzyjnie obrobione nowoczesnymi i tradycyjnymi technikami, a także dobrze zaimpregnowane.

Jeśli chodzi o drzwi z litego drewna, można mieć pewność, iż wytrzymają długie lata użytkowania bez najmniejszego uszczerbku. Takie konstrukcje odporne są na wahania temperatury, wodę, zabrudzenia i  mróz, a w przypadku uszkodzeń mogą one być w łatwy sposób naprawione. Stolarze ze STOLARNI GLAMOWSCY zapewniają, że drzwi zewnętrzne i wewnętrze z litego drewna cechują się też dobrą izolacyjnością termiczną oraz akustyczną. Wiele osób zwraca również uwagę na ich specyficzny leśny zapach. Konstrukcje z litego drewna – czy to drzwi, czy też schody oraz drzwi – mają także wpływ na tworzenie się we wnętrzach przyjemnego mikroklimatu.

Drzwi z litego drewna w wielu różnych odmianach

Nieprawdą jest to, że drzwi z litego drewna mają bardziej klasyczny czy rustykalny charakter. Stolarze ze STOLARNI GLAMOWSCY udowadniają, iż z takiego materiału standardu premium można wykonać przepiękne wyroby w każdym możliwym stylu. Drzwi z litego drewna mogą być zatem minimalistyczne lub też pełne przepięknych ornamentów; mogą być stworzone bez dodatkowych elementów, a mogą też być uzupełnione o designerskie przeszklenia; wreszcie mogą mieć różne barwy, faktury oraz wzornictwo materiałowe. Jak mówi jeden ze stolarzy z miejscowości Bukowiec:

Drzwi z litego drewna, które tworzymy wedle własnych pomysłów oraz według koncepcji lub projektów klientów to stolarka w stylu nowoczesnym, klasycznym, industrialnym, kolonialnym, rustykalnym, skandynawskim, śródziemnomorskim czy też staropolskim. Bez trudu realizujemy zatem najbardziej wymagające zlecenia od klientów indywidualnych czy biznesowych. Nasze drzwi z drewna litego zdobią wiele domów jednorodzinnych, kamienic, urzędów, restauracji, karczm, hoteli, biurowców oraz dworków.

Stolarze STOLARNI GLAMOWSCY zwracają również uwagę na to, że w 100% naturalne drewniane drzwi od razu rzucają się w oczy. Lite drewno z łatwością można rozpoznać po swoim ekskluzywnym wyglądzie, większej masie oraz fakturze. Nawet po pomalowaniu drzwi specjalnymi farbami nadal będą one proste w odróżnieniu od tańszych zamienników z płyt MDF czy od różnych sklejek.