Ocieplanie stropu jest bardzo ważne przy tworzeniu optymalnych warunków grzewczych domu. Technologii termomodernizacji poddasza jest kilka. Inwestorzy mogą wybrać wersję z wykorzystaniem styropianu lub skierować się ku wełnie mineralnej. Duże oszczędności finansowe oraz czasowe, a także wysoką  jakość gwarantuje zaś trzecia metoda. Jest nią ocieplenie natryskowe z wykorzystaniem pianki PUR. W tym specjalizuje się firma Jantom.

Dlaczego pianka PUR jest najlepsza przy ocieplaniu stropów?

Pianka PUR w porównaniu z wełną mineralną oraz styropianem jest przede wszystkim bardziej wydajna. Jej struktura po zastygnięciu nie starzeje się, a wszystkie mostki termiczne są niemalże w 100% zlikwidowane. Wysoki poziom szczelności termicznej i akustycznej uzyskuje się zarówno dla samych skosów, jak i dla ścian kolankowych oraz podłoża. Wspomnieć należy również o tym, że pianka PUR jest przygotowywana w wysokiej klasie hydrofobowej. Nie rozwija się w niej pleśń i zawilgocenia, a ogień ma utrudnione zadanie w przenoszeniu się.

Do ocieplania stropów wykorzystywana jest paroprzepuszczalna, otwartokomórkowa pianka poliuretanowa. Dzięki technologii natryskowej jest prosta w aplikacji. Czas przeprowadzania wewnętrznej termomodernizacji jest nawet kilkukrotnie krótszy od tego wymaganego dla inwestycji z użyciem styropianu oraz wełny mineralnej. Pianka PUR lepiej również rozprowadzana jest w trudnodostępnych miejscach, a koszt jej natrysku jest stosunkowo niewielki. Atrakcyjne ceny dla swoich klientów indywidualnych, biznesowych oraz publicznych oferuje m.in. firma Jantom, która stosuje tylko najwyższe jakościowo materiały dociepleniowe.

Jakie stropy można ocieplać pianką PUR?

Pianka PUR jest bardzo uniwersalnym materiałem termoizolacyjnym. Można nią zatem ocieplać zarówno stropy drewniane, jak i betonowe. Nie liczy się zatem również to, w jakiej klasie została stworzona więźba dachowa, oraz jaki system dachowy posiada budynek. Pianka PUR polecana jest przy dachach o złożonej konstrukcji i pokrytych dachówką ceramiczną, a także przy mniej skomplikowanych bryłach zadaszenia, które zwieńczone są blachodachówką. Szczególną uwagę należy zatem tylko zwrócić na miejsca zamontowanych okien. Istotne jest także to, aby zainwestować w folie paroprzepuszczalne.

Jeśli chodzi zaś o zagospodarowanie poddasza, pianka PUR świetnie nadaje się do obiektów o różnym przeznaczeniu. Warto ją stosować przy tworzeniu nowych pomieszczeń mieszkalnych na strychu lub przy chęci uzyskania najwyższych parametrów energooszczędności domu. Jak już wspominaliśmy, w aplikowaniu pianki specjalizuje się firma Jantom z siedzibą w Starej Rokitni, w województwie lubelskim. Jej pracownicy zawsze dbają o odpowiednie przygotowanie powierzchni przed przystąpieniem do pracy. Firma od 2002 roku ociepla budynki usługowe, biurowe i mieszkalne.