Ogrzewanie podłogowe – co warto wiedzieć przed jego zamontowaniem?

Materiał partnera
2019-11-21
ogrzewanie podłogowe

Dom lub mieszkanie ogrzać można na różne sposoby. Choć wciąż największym zainteresowaniem cieszy się sposób konwencjonalny, czyli grzejniki, coraz częściej inwestorzy decydują się na rozwiązanie nowocześniejsze. Chodzi oczywiście o ogrzewanie podłogowe, charakteryzujące się bardzo ciekawymi właściwościami użytkowymi. Jakie informacje warto poznać przed zdecydowaniem się na jego zakup?

Ogrzewanie podłogowe – największe korzyści

Zamontowanie ogrzewania podłogowego to przede wszystkim gwarancja korzystnego rozkładu temperatury w poszczególnych pomieszczeniach. O czym konkretnie mowa? Ze względu na wykorzystaną technologię, z wyższą temperaturą mamy do czynienia bezpośrednio przy stopach, a z niższą, przy głowie. Ma to spory wpływ na komfort codziennego funkcjonowania. Rozważając na temat ogrzewania podłogowego, wspomnieć trzeba również o tym, iż należy ono do niskotemperaturowych systemów grzewczych. Temperatura nie przekracza ciepłoty ciała człowieka, zatem inwestorzy nie muszą zmagać się z częstą regulacją.

Największymi zaletami zdecydowania się na montaż ogrzewania podłogowego są jednak kwestie związane z estetyką i możliwością zaoszczędzenia sporej ilości miejsca. Jest to system całkowicie niewidoczny, umożliwiający znacznie lepsze wykorzystanie przestrzeni użytkowej. Ogrzewanie podłogowe stanowi także gwarancję tego, że ciepło oddawane będzie równomiernie w całym pomieszczeniu, a nie tylko w miejscu zainstalowania grzejnika. Czy zatem rozwiązanie takie niesie ze sobą tylko i wyłącznie korzyści?

O czym warto pamiętać?

We wszystkich branżach, a w budowlanej i remontowej w szczególności, trudno znaleźć materiał, który wyróżniałby się samymi zaletami. Podobnie jest w przypadku ogrzewania podłogowego, aczkolwiek wady nie są specjalnie odczuwalne. Wspomnieć trzeba o relatywnie dużej bezwładności cieplnej, czyli o długim nagrzewaniu oraz równie długim stygnięciu całego systemu. Przeszkodą mogą okazać się także kwestie finansowe. Zakup ogrzewania podłogowego jest o około 30-40% droższy od standardowego rozwiązania grzejnikowego.

Znaczniej bardziej skomplikowane są także prace montażowe, dlatego zlecić trzeba je najbardziej doświadczonym fachowcom, do których zdecydowanie zalicza się firma Euroterm Haik. Pomimo sporych wydatków na samym początku inwestycji, ogrzewanie podłogowe potrafi odwdzięczyć się bezawaryjną, wydajną i przede wszystkim ekonomiczną pracą. Trzeba pamiętać także o tym, iż zamontowanie ogrzewania podłogowego, ogranicza wybór materiałów wykończeniowych na posadzkę.

Opracowanie artykułu:

Euroterm Haik, Mackiewicz Spółka Jawna

ul. Zagłoby 10, 22-400 Zamość lubelskie
e-mail
www