Okleiniarki do mebli – poznaj najlepsze typy

Materiał partnera
2019-10-07

Okleiniarki do mebli są wykorzystywane dzisiaj przez zakłady meblarskie, które tworzą zarówno masowe konstrukcje, jak i te na specjalne zamówienie. Są one wykorzystywane zaś do oklejania obrzeży, oraz blatów i frontów. Dowiedz się zatem razem z nami, czym wyróżniają się te urządzenia, i jakie z nich można spotkać na polskim rynku.

Czy okleiny zawsze równają się z masową produkcją?

Okleiny do mebli kojarzą nam się przede wszystkim z masową produkcją niskich jakościowo wyrobów, które nie tylko są znacznie gorsze od standardowego drewna pod względem wytrzymałości, ale również ze względów estetycznych. Czy jednak zawsze okleiny muszą równać się z towarami o pogorszonych parametrach technicznych? Odpowiedź brzmi nie. Jest to jednak uzależnione od rodzaju wykorzystywanej technologii przygotowywania oklein oraz ich nanoszenia na konstrukcje surowe mebli. Wybierając okleiny wykonane z winylu a również uszlachetnione pyłem drewnianym i innymi materiałami drewnopodobnymi, można uzyskać wysokiej klasy wyroby. Skuteczność ich wykorzystania jest jednak uzależniona również od okeiniarek. Największym problemem oklein nie jest ich dziurawienie, czy przetarcie, ale odklejanie się. To dlatego innowacyjne maszyny są dzisiaj wykorzystywane szeroko w różnych firmach meblarskich.

Okleiniarki TORDNADO+

Jednymi z najlepszych na rynku okleiniarek, dzięki którym meble oklejane m.in. winylem, można uznać za wysokie jakościowo, są te TORNADO+. To one łączą kompaktową konstrukcję z niezwykłą mocą przerobową, zapewniającą wydajność i precyzję na najwyższym branżowym poziomie. Dużą zaletą takich maszyn jest również ich zautomatyzowany system, dzięki któremu obsługa staje się bardzo prosta oraz co ważne szybka. Okleiniarki TORNADO+, które można znaleźć między innymi w szerokiej ofercie firmy OTT POLSKA, świetnie spisują się zatem do obróbki obrzeży z rolki i doklejek w paskach. W standardowym wyposażeniu, posiadają one nowoczesne frezarki wstępne, automatyczne magazynki obrzeży w paskach i obrzeża z rolkach, czy też wydajne system klejowe CombiMelt. To one w dużej mierze stanowią o wysokiej jakości tworzenia mebli okleinowych. Dla zapewniania jeszcze większej jakości opcjonalnie stosowane są podsystemy w formie: pasów dociskowych, zamontowanych na belce dociskowej; oraz agregatów z podwójną cykliną promieniową. Szybsza i wydajniejsza praca to zaś zamawianie maszyn ze zwiększonym posuwem do 20 m/min z automatycznym smarowaniem łańcucha posuwu. Więcej informacji o okleiniarkach TORNADO+, szukaj na stronie dystrybutora OTT Polska.

Opracowanie artykułu:

Ott Polska Zbigniew Brzeziński

ul. Kościuszki 43 lok. 16, 62-300 Września wielkopolskie
e-mail
www