Planujesz rozpocząć budowę swojego wymarzonego domu? Do wniosku o zezwolenie na budowę musisz dołączyć również projekt architektoniczno-budowlany. Jego przygotowaniem zajmuje się Biuro Inwestycyjne Sp. z o.o. Dowiedz się, co taki dokument powinien zawierać i pamiętaj, że jego zakres i treść powinien być dostosowany do specyfiki, charakteru danego obiektu, a także stopnia skomplikowania robót.

Co powinien zawierać projekt architektoniczno-budowlany?

Projekt budowlany dzieli się na trzy części, a mianowicie na projekt zagospodarowania terenu, projekt architektoniczno-budowlany i projekt techniczny. W projekcie architektoniczno-budowlanym, w skrócie PAB, powinny znaleźć się:

  • zamierzony sposób użytkowania budynku;

  • informacje o wyposażeniu technicznym obiektu, czyli źródłach ciepła do ogrzewania;

  • opinia geotechniczna;

  • rzuty fundamentów i wszystkich kondygnacji;

  • rysunki elewacji.

Część rysunkowa projektu architektonicznego-budowlanego musi być zaopatrzona w oznaczenia graficzne, wyjaśnienia opisowe, a także informować o klasach odporności ogniowej elementów budowlanych.

Biuro Inwestycyjne Sp. z o.o. nieoceniona pomoc przy budowie domu

Projekt architektoniczno-budowlany składa się ze strony tytułowej, następnie spisu treści, części opisowej i załączonych rysunków.

– informuje jeden z pracowników Biura Inwestycyjnego Sp. z o.o. Mieści się ono w Węgrzce przy ul. Warszawskiej 9/26 w województwie małopolskim.

Spółka prowadzi doradztwo inwestycyjne pod budowę obiektów mieszkalnych i przemysłowych. W zakres jej usług wchodzą: uzyskanie pozwoleń na budowę, zakup działki, przygotowanie projektu, kierownictwo budowy czy przygotowanie analiz. Pomaga również w poszukiwaniu atrakcyjnych terenów inwestycyjnych.

Firma ma na koncie wiele zrealizowanych inwestycji, do których zalicza się sporą ilość ukończonych budynków mieszkalnych. Z jej usług korzystają zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i osoby prywatne nie tylko z Krakowa, ale również z całej Polski.