Palety plastikowe to produkt wykorzystywany w transporcie i przechowywaniu. Są świetną alternatywą dla palet drewnianych, charakteryzuje je duża wytrzymałość i wysoka odporność na zmienne, nierzadko trudne warunki atmosferyczne. Firma Palex, zajmująca się skupem i sprzedażą palet, dostarcza każdemu klientowi produkty najwyższej jakości.

Zalety palet plastikowych

Wzrost wykorzystania palet plastikowych wynika w dużej mierze z ich powtarzalności – produkowane są w specjalnych formach, które określają ich ostateczny kształt, rozmiar i wagę. Czynnik ten zachęca w szczególności firmy o wysokim poziomie zautomatyzowania produkcji. Palety plastikowe z oferty dystrybutora palet Palex są wykonane z dobrej jakości, specjalnie przygotowanych tworzyw sztucznych, dzięki czemu są znacznie lżejsze niż palety drewniane, a jednocześnie zachowują wysoką wytrzymałość nawet przy dużych ciężarach. Oprócz tego, plastik jest materiałem mało podatnym na działanie pleśni i grzybów, a więc jest znacznie bardziej higieniczny i łatwiej go utrzymać w czystości. Palety używane w transporcie powinny być odporne na zmienne warunki atmosferyczne, natomiast stosowane do przechowywania produktów na powierzchniach magazynowych – na wilgoć i chemikalia. Plastik spełnia oba te warunki. Jest to również materiał bezpieczny – palety pozbawione są odprysków i drzazg.

Zastosowanie palet plastikowych

Palety z tworzyw sztucznych występują w wielu różnych wymiarach i mogą być z powodzeniem użytkowane w branży:

  • farmaceutycznej;

  • spożywczej;

  • chemicznej;

  • motoryzacyjnej.

Korzystaniem z palet plastikowych powinny być zatem zainteresowane szczególnie firmy, w których dochodzi do kontaktu z chemikaliami oraz w których kładzie się duży nacisk na porządek i higienę. W halach magazynowych obowiązują surowe przepisy BHP, które w przypadku niektórych firm zabraniają składowania drewna przez wzgląd na łatwopalność materiału – tam także doskonale sprawdzi się alternatywa w postaci palet plastikowych.

Trwałość i pielęgnacja palet plastikowych

Żywotność palet plastikowych jest wyjątkowo długa, przekłada się to oczywiście na mniejszą szkodliwość dla środowiska. Oprócz sprzedaży palet, firma Palex zajmuje się również ich skupem, co szczególnie zainteresuje przedsiębiorstwa działające sezonowo. Przy zachowaniu odpowiedniej pielęgnacji, jedna paleta może być użytkowana nawet przez dziesięć lat – bez konieczności naprawiania. Ich konserwacja jest bardzo prosta – do czyszczenia palet plastikowych wystarczy miękka szczotka i ciepła woda z dodatkiem detergentu.