Papa termozgrzewalna to materiał nowoczesny. To technologia, która zaczyna stopniowo wypierać tradycyjne papy, wykorzystywane do tej pory w branży budowlanej. Są popularne, a ich dobra reputacja wynika z faktu, że to materiał elastyczny, wytrzymały i trwały, który dzięki swoim właściwościom jest odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Co jeszcze warto wiedzieć na temat papy termozgrzewalnej? Dowiesz się, czytając artykuł.

Cechy i właściwości papy termozgrzewalnej

Do wytwarzania papy termozgrzewalnej wykorzystuje się modyfikowane i oksydowane asfalty przemysłowe, a także welony i tkaniny szklane, włókniny poliestrowe, posypki mineralne oraz folie poliolefinowe antyadhezyjne. Taki skład sprawia, że jest to materiał elastyczny, wytrzymały i trwały, może stanowić dobre pokrycie nawet przez kilkadziesiąt lat. Jest szczelny, odporny na działanie wilgoci, a także innych niekorzystnych warunków atmosferycznych - nie pęka na mrozie, nie rozpływa się pod wpływem promieni słonecznych. Dobrze zabezpiecza budynek przed utratą ciepła, a także wykazuje właściwości ognioodporne. Co więcej, papy termozgrzewalne są dostępne w rozmaitych kolorach, co pozwala na wybranie odpowiedniego materiału pod względem wizualnym.  Na koniec warto dodać, że położenie papy termozgrzewalnej jest proste i nie zajmuje tak dużo czasu, jak chociażby układanie dachówek. Jest to więc dobre rozwiązanie, kiedy inwestorowi zależy w dużej mierze na czasie.

Gdzie można stosować papę termozgrzewalną?

Papy powszechnie wykorzystuje się jako tańszą, szybszą i równie skuteczną alternatywę dla pokrycia dachowego budynków, ale to nie jedyne miejsce, gdzie można ją wykorzystać! Papy termozgrzewalne z powodzeniem stosuje się również w przypadku fundamentów i ścian, aby zabezpieczyć je przed szkodliwym działaniem wody. Można więc śmiało powiedzieć, że ten materiał wykorzystuje się jako hydroizolator. Może również stać się podkładem pod właściwe pokrycie dachu, co zapewni dodatkową ochronę oraz szczelność budynku.

W związku z powyższym szerokim zastosowaniem, papy termozgrzewalne dzieli się na podkładowe oraz nawierzchniowe. Dodatkowo można wybrać rozwiązanie zwykłe lub super wytrzymałe - te materiały różnią się składem, który bezpośrednio odpowiada za cechy, jakie wykazuje końcowy produkt.

Jeżeli nie wiesz, czy papa termozgrzewalna będzie dobrym rozwiązaniem w przypadku Twojej inwestycji, skorzystaj z usług firmy dekarskiej Dach - Alp Paweł Ostaszewski. Uzyskasz pomoc w zakresie wyboru odpowiedniego materiału, a także jego montażu.

 

Tytuł: 

Opis: 

Słowa kluczowe: