Każdemu z nas zależy na tym, aby podłogi w mieszkaniu prezentowały się dobrze nawet po wielu latach, dlatego najlepszym wyborem jest drewniany parkiet, który niezależnie od panującej mody zawsze wygląda elegancko. Zaletą tego typu rozwiązania jest fakt, że drewno można poddawać renowacji, a dzięki usługom profesjonalistów stare parkiety mogą stać się ozdobą mieszkania! Renowacje parkietów i podłóg drewnianych oferuje firma Partyka Parkiet z Leżajska.

Odnawianie parkietów

Dawniej eleganckie parkiety i mozaiki podłogowe królowały w zabytkowych kamienicach, nadając wnętrzom niepowtarzalnego charakteru, a z czasem stały się również symbolem budownictwa lat 70-tych, szczególnie w blokach z tzw. „wielkiej płyty”. Parkiety drewniane były tak popularne ze względu na swoją wyjątkową trwałość, ponieważ drewno jest materiałem, który można poddawać renowacji. Z biegiem lat pojawiały się jednak różne mody i trendy designerskie we wnętrzach – w latach 90-tych większość parkietów okrywano wykładzinami PCV, tzw. „gumoleum” uważając je za materiał łatwiejszy w pielęgnacji. W XXI wieku parkiet drewniany wszedł w erę designerskiego renesansu, ponieważ w czasie remontów okazało się, że pod starymi wykładzinami kryją się prawdziwe perełki – układane w jodełkę parkiety dębowe i solidne podłogi drewniane.

Sposobem na przywrócenie im dawnego blasku stało się cyklinowanie, polegające na szlifowaniu wierzchniej, zniszczonej warstwy podłogi drewnianej lub parkietu specjalną maszyną, dzięki czemu na nowo można wydobyć rysunek słojów drewna i jego oryginalny odcień. Doprowadzona do stanu surowego podłoga może zostać poddana konserwacji i lakierowaniu oraz innym pracom, które nadadzą jej świeży, nowy wygląd.

Wszystko, czego potrzebujesz, w jednym miejscu

Firma Partyka Parkiet z Leżajska, której właścicielem jest Tomasz Partyka, to rodzinna firma parkieciarska z ponad 30-letnim doświadczeniem! W kompleksowej ofercie usług znaleźć można: konserwacje parkietów i podłóg drewnianych, cyklinowanie, naprawy, malowanie, olejowanie i lakierowanie, dzięki czemu stary parkiet nabierze świeżości lub całkiem nowego wyglądu. Partyka Parkiet współpracuje z klientami indywidualnymi, instytucjami państwowymi i publicznymi. Ponadto firma prowadzi własny sklep, w którym można zakupić wszystkie środki niezbędne do pielęgnacji i renowacji podłóg drewnianych, takie jak: chemię podłogową, lakiery zabezpieczające i kleje, oleje oraz bejce, lakiery podkładowe i grunty. Przedsiębiorstwo Partyka Parkiet prowadzi także sprzedaż podłóg litych i warstwowych, parkietów tradycyjnych oraz innych materiałów. Kompleksowy zakres usług i produktów, a także fachowe doradztwo w doborze odpowiednich materiałów gwarantuje zadowolenie każdego klienta.

Pamiętajmy, odnowienie parkietu drewnianego to dobry sposób na odświeżenie wyglądu pomieszczenia. Po wielu latach użytkowania, parkiet może ulec zniszczeniu, co wpływa negatywnie na estetykę i użytkowanie. Poprzez odnowienie parkietu, można przywrócić mu jego dawny blask i wydłużyć jego żywotność. Dodatkowo, odnawiany parkiet jest bardziej odporny na uszkodzenia i łatwiejszy w utrzymaniu czystości.